15. 4. svátek má Anastázie




Jaké bude počasí do konce ledna a v první polovině února? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

16. ledna 2023   (18:30)
Jaké bude počasí do konce ledna a v první polovině února? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: freepik

Rekordní teplo ze začátku ledna se tak podle meteorologů v období do poloviny února nezopakuje.


Do Česka se tento týden vrátí zima, postupně se ochladí, v noci bude mrznout a ke konci týdne se i přes den mohou teploty místy udržet pod nula stupni Celsia. Ve středu očekávají meteorologové sněhové přeháňky, na některých místech by podle nich mohlo napadnout i přes deset centimetrů mokrého a těžkého sněhu. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku a týdenní předpovědi počasí. Na Frýdlantsku bude dnes odpoledne a v noci na úterý větrno, nárazy větru tam mohou dosáhnout až 75 kilometrů v hodině, upozornili meteorologové v aktuální výstraze.

Nadcházející čtyři týdny budou teplotně i srážkově průměrné. Rekordní teplo ze začátku ledna se tak podle meteorologů v období do poloviny února nezopakuje. Vyplývá to z měsíční předpovědi počasí, kterou ČHMÚ vpodvečer zveřejnil na webu. Noční teploty budou klesat pod bod mrazu, odpolední se budou pohybovat kolem dvou, v závěru období pak kolem čtyř stupňů Celsia.
"Relativně slunečné počasí, které nás bude místy doprovázet během dnešního dne a částečně i zítra (v úterý), vystřídá ve středu zatažená obloha se sněžením, místy i vydatným," uvedli meteorologové. Na facebooku upozorňují, že mokrý a těžký sníh může ve středu způsobit problémy v dopravě a rovněž v energetice.
V dalších dnech se bude udržovat převážně oblačné počasí a místy se vyskytnou občasné srážky, většinou sněhové, a to i v nížinách. Do středy se noční teploty budou pohybovat kolem nuly, od čtvrtka začnou klesat na minus jeden až minus šest stupňů Celsia. Tam, kde bude ležet sníh a uklidní se vítr, mohou podle meteorologů ranní teploty klesnout až k minus devíti stupňům. Denní teploty se budou pohybovat většinou kolem nuly.

"Po uplynulých čtyřech teplotně silně nadprůměrných týdnech se počasí teplotně vrací do normálu. Teploty vzduchu budou odpovídat průměrným teplotám, které se obvykle vyskytují v období druhé poloviny ledna a první poloviny února," napsali meteorologové v měsíční předpovědi. Do přelomu ledna a února budou noční teploty klesat k minus čtyřem stupňům, přes den budou v průměru dva stupně. V týdnu od 6. února se pak mírně oteplí. V noci budou minus dva stupně a ve dne čtyři stupně Celsia.
Konec loňského roku a začátek ledna byl v Česku nezvykle teplý. V poslední den roku meteorologové naměřili dosud nejvyšší silvestrovskou teplotu, 18,2 stupně Celsia bylo v Dobřichovicích u Prahy a v pražských Komořanech. Rekordy padaly také v další lednové dny. Tuto neděli překonala nebo vyrovnala teplotní rekord pro 15. ledna třetina stanic, které měří alespoň 30 let, místy bylo 12 stupňů Celsia.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz