Jaké bude počasí do konce dubna a v první polovině května? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
17. dubna 2023 (18:36)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Po extrémních srážkách v minulém týdnu budou i nadcházející dny deštivé, i když už ne tolik.
Počasí v Česku bude nadcházející dny proměnlivé, provázet ho bude zpočátku zatažená obloha a dešťové přeháňky. V polovině týdne by mohlo na horách znovu sněžit. Druhá polovina týdne slibuje slunečnější oblohu a oteplení. Nejteplejším dnem bude zřejmě sobota, kdy bude až 20 stupňů Celsia. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi, kterou dnes meteorologové zveřejnili na webu. V dlouhodobém výhledu počasí očekávají, že následující čtyři týdny budou jako celek teplotně slabě podprůměrné nebo průměrné. Srážky spadlé do poloviny května zřejmě budou odpovídat hodnotám běžným pro toto období roku.
Hladiny řek, které v uplynulých hodinách stoupaly po vytrvalých deštích, se postupně vrátí k běžnému stavu. "Toky, na kterých jsou aktuálně dosaženy povodňové stupně, budou velmi mírně kolísat s převážně klesající tendencí. Opětovné výrazné vzestupy neočekáváme," uvádí předpověď.
Teploty se budou v úterý pohybovat od deseti do 14 stupňů, na jihovýchodě až do 17 stupňů, může pršet. Ve středu se ochladí, bude jen kolem deseti stupňů Celsia, a na horách se stejně jako ve čtvrtek přidají přeháňky sněhové. V noci mohou při zmenšené oblačnosti teploty klesnout až dva stupně pod bod mrazu.
Od pátku se začne obloha vyjasňovat a teploty postupně porostou. Sobota pak slibuje jasno až polojasno s teplotami 16 až 20 stupňů. V neděli se má začít ochlazovat a obloha se zatáhne, může pršet, ojediněle se objeví bouřky.
Ve výhledu počasí pro příští čtyři týdny meteorologové očekávají, že po chladném začátku dubna budou tento týden teploty průměrné. Na konci dubna se budou maxima pohybovat kolem 16 stupňů Celsia, ohledně začátku května je zatím prognóza nejistá. "Je větší pravděpodobnost, že bude podprůměrný než nadprůměrný," uvedli dnes meteorologové. Období od 17. dubna do poloviny května předpokládají jako celek teplotně slabě podprůměrné nebo průměrné. Po extrémních srážkách v minulém týdnu budou i nadcházející dny deštivé, i když už ne tolik. Z pohledu srážek příští čtyři týdny zřejmě nevybočí z průměru.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Jarní pouť za perlami Berounska, Brd a Podbrdska zahájí turistickou sezonu
•Počasí bude nadále deštivé, v druhé polovině týdne se oteplí
•Brdy se připravují na velmi silnou turistickou sezonu
Další články
Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program
Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu
Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie
Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou …
KULTURA
Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti?
Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu …
AKTUÁLNĚ
Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly
I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich …
VIDEO
Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje
Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. …
AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor
Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda.
FOTO
Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to
Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po …
TIP NA VÝLET
Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky
První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude …
NEPŘEHLÉDNĚTE




