Jaké bude počasí do konce července a v první polovině srpna? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
24. července 2023 (18:05)
Tropické počasí, ale i déšť a teploty pod 20 stupňů přinese tento týden v Česku. Dnes byly teploty ještě nad 30 stupňů Celsia, v polovině týdne se ochladí, ale konec týdne bude zřejmě zase s tropickými třicítkami. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ačkoli teploty budou značně kolísat, přeháňky očekávají meteorologové po celý týden. Po většinu dní se také podle nich mohou objevit bouřky. Podle dlouhodobé předpovědi počasí budou nadcházející čtyři týdny ve srovnání se začátkem července chladnější.
Ústav dnes vydal pro východ Česka výstrahu před vysokými teplotami a doporučuje lidem omezit tělesnou zátěž a nenechávat v autech venku děti a zvířata. "Dnes během dne bude přes naše území přecházet studená fronta. Před ní k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu s teplotami 28 až 32 stupňů Celsia, na jižní a zčásti střední Moravě až 35 stupňů," sdělil ČHMÚ na twitteru. Večer se nad některými oblastmi na východě Česka vyskytovaly velmi silné až extrémně silné bouřky.
Už v úterý se výrazně ochladí. Z tropických třicítek spadnou teploty na 20 až 25 stupňů. Ve středu pak bude přes den jen kolem 18 až 22 stupňů a v noci na středu mohou teploty klesnout až na 11 stupňů. Poté se ale začne opět oteplovat. Ve čtvrtek teploty stoupnou na 20 až 24 stupňů a v pátek se dostanou na 25 až 29 stupňů. O víkendu očekávají meteorologové návrat k tropickým teplotám, bude 25 až 30 stupňů.
Obloha bude po většinu týdne oblačná. V první polovině týdne bude oblačno až zataženo a ve druhé oblačno až polojasno. Po celý týden se mohou místy objevovat déšť a přeháňky a po většinu dní - kromě středy a čtvrtka - se mohou vyskytnout i bouřky. Vítr bude podle předpovědi vesměs mírný, ale v bouřkách může zesílit.
Nadcházející čtyři týdny by měly být na rozhraní průměrných až podprůměrných teplot. Průměrná minima v jednotlivých týdnech by se měly pohybovat od 15 do deseti stupňů Celsia, maxima se budou udržovat kolem 25 stupňů. "Celkově bude období od 24. července do konce druhé srpnové dekády teplotně průměrné či slabě podprůměrné," uvedli meteorologové.
ČHMÚ nečeká v jednotlivých týdnech výrazné rozdíly v úhrnu srážek. V tomto týdnu budou dny se srážkami četnější a naprší o něco více než je obvykle pro tuto roční dobu. V dalších týdnech se budou srážkové úhrny udržovat kolem normálu, přičemž ve dnech s bouřkami se mohou vyskytnout i výrazné denní úhrny. "Celkově bude období od 24. července do 20. srpna srážkově normální nebo slabě podnormální," dodali meteorologové.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeští zemědělci sklidili zhruba čtvrtinu obilovin a 40 procent řepky
•Z tropických třicítek spadnou teploty na 20 stupňů
•Meteorologové nesnížili na Příbramsku výstrahu před nebezpečím požárů
Další články
V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem
Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v …
AKTUÁLNĚ
Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech
Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy.
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance
Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii
Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší …
SPORT
Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů
Po chladnějších a proměnlivých dnech se počasí v Česku začne postupně měnit. Už během …
POČASÍ
Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič
Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti zemřel v noci na úterý jeho řidič.
AKTUALIZOVÁNO
Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou …
DOPRAVA
Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem
Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme …
Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky
Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek …
AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání
Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné …
SPORT





