Jaké bude počasí do konce července a v první polovině srpna? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
17. července 2023 (18:17)
Týden bude v Česku stále s teplotami až nad 30 stupňů Celsia, více srážek meteorologové očekávají dnes a pak až od pátku. Tropické noci s teplotami neklesajícími pod 20 stupňů by ale měly ustat. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Do poloviny srpna budou teploty i srážky odpovídat průměru pro dané období. Tropické teploty už podle měsíční předpovědi hrozit nebudou.
Po horkém víkendu, kdy v sobotu teploty na několika místech přesáhly 38 stupňů, se dnes mírně ochladilo. Na Moravě a ve Slezsku ale hrozily silné bouřky s lijáky a kroupami. První bouře se odpoledne objevily v Olomouckém na východě Zlínského kraje a postupují dále do Polska. Meteorologové na twitteru uvedli, že bouřky provází velmi silný vítr o rychlosti až 90 kilometrů v hodině a intenzivní srážky s menšími kroupami.
Od úterý do čtvrtka ČHMÚ očekává přeháňky nebo bouřky spíš jen ojediněle, úplně jasno nebude. Teploty přes den by měly stoupat na 30 stupňů Celsia nebo výše. Také v pátek bude obloha oblačná až polojasná, přeháňky nebo bouřky se mají objevovat místy a teploty by se měly udržet pod 30 stupni. Podobné, jen mírně teplejší, počasí má pokračovat o víkendu.
Tropickou noc s teplotami neklesajícími pod 20 stupňů Celsia zažilo Česko ze soboty na neděli a v noci na dnešek. "Pokud už teploty nebudou dále klesat, více než dvě desítky stanic zejména na Moravě dnes pravděpodobně zaznamenají tropickou noc," uvedl ČHMÚ na facebooku. V dalších nocích od úterý už by se nejnižší teploty měly pohybovat od 16 stupňů níže.
V dalších čtyřech týdnech meteorologové tropické teploty neočekávají. Z informací zveřejněných na webu ČHMÚ vyplývá, že do konce července se budou průměrné denní teploty pohybovat kolem 28 stupňů, od začátku do zhruba poloviny srpna pak vystoupají k 26 stupňům Celsia. "Srážkově očekáváme jednotlivé týdny předpovědi mírně podprůměrné až průměrné," uvedl ČHMÚ.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Týden bude stále s teplotami až nad 30 stupňů
•Středočeští hasiči v těchto dnech častěji vyjíždějí k požárům polí
•Česko zažilo nejteplejší den roku, někde bylo i víc než 38 stupňů Celsia
Další články
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
Kde v Příbrami točí nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna
Příbramáci, pozor. Hledáme místo, kde vám pivo chutná nejvíc. Zapojte se do velké …
ANKETA
Nový Rybník Obořiště překvapuje. A tentokrát to není pivo.
Kdo jezdí k Novému Rybníku u Obořiště, ví, že se tam odpočívá skoro samo. Lidé z okolí …
PR
Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér!
Až do neděle 8. února můžete využít kluziště na náměstí 17. listopadu. V pátek …
Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají
Po několika měsících, kdy byly veřejné toalety v Jiráskových sadech kvůli rekonstrukci …
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po …
Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně
Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku …
V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu
Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká …
Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na …
Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici
Ve zvířecí kartotéce Záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově se poprvé objevil …





