2. 4. svátek má Erika




Jaké bude počasí do konce března a začátkem dubna? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

13. března 2023   (18:37)
Jaké bude počasí do konce března a začátkem dubna? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

Po nejbližší čtyři týdny - ode dneška do 9. dubna - se podle měsíčního výhledu ČHMÚ nebudou teploty celkově vymykat dlouhodobým průměrům pro toto období.


V Česku budou tento týden kolísat denní teploty od tří až po 15 stupňů Celsia. Ještě úterek bude podobně teplý jako dnešek, následně se ochladí a v závěru týdne teploty zase stoupnou. V noci mohou teploty v půlce týdne klesnout až na pět stupňů pod bodem mrazu. Vyplývá to z týdenní předpovědi, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Dnes a v úterý se také může znovu objevit silný vítr.

Dnes se teploty v Česku dostaly i přes 16 stupňů. V úterý se pak mohou teploty ještě pohybovat mezi devíti až 14 stupni, ale ve středu a čtvrtek se o několik stupňů ochladí. Ve středu očekávají meteorologové denní teploty jen mezi třemi až sedmi stupni, pouze na jihu Moravy by podle ČHMÚ mohlo být až devět stupňů. Ve čtvrtek budou zřejmě teploty od pěti do devíti stupňů.
Citelný bude pokles nočních teplot. Zatímco v noci na úterý mohou teploty dosáhnout až plus devíti stupňů, v noci na středu už bude asi jen mezi plus třemi a minus třemi stupni, v noci na čtvrtek pak dokonce jen mezi minus jedním až minus pěti stupni.
Od pátku se však bude znovu oteplovat. Páteční denní teploty očekávají meteorologové mezi devíti až 13 stupni a v jihozápadní polovině Čech mohou vystoupat až na 15 stupňů. V sobotu bude deset až 14 stupňů a v neděli deset až 15 stupňů. V noci na pátek budou teploty mezi plus dvěma až minus dvěma stupni a v noci na sobotu od plus tří po minus jeden stupeň. V noci na neděli už teploty neklesnou pod bod mrazu. Budou mezi dvěma až sedmi stupni nad nulou.

V úterý a středu bude oblačno až zataženo s přeháňkami, které mohou být i sněhové nebo smíšené. V dalších dnech už bude většinou polojasno až skoro jasno bez přeháněk, teprve v neděli se podle meteorologů zase zatáhne. Od dnešního odpoledne do úterního rána a potom zase v úterý večer a v první polovině noci na středu si musí lidé dát pozor na silný vítr. Podle výstrahy ČHMÚ bude dnes a v noci na úterý dosahovat vítr hlavně na severovýchodě Česka rychlosti až 65 kilometrů v hodině. V úterý večer a v noci na středu pak zesílí v nárazech na 70 kilometrů v hodině.
Po nejbližší čtyři týdny - ode dneška do 9. dubna - se podle měsíčního výhledu ČHMÚ nebudou teploty celkově vymykat dlouhodobým průměrům pro toto období. První dva týdny ale budou spíše teplotně mírně nadprůměrné a další dva týdny zase slabě pod dlouhodobým průměrem teplot. V prvních dvou týdnech zmíněného období budou týdenní průměry nejvyšších denních teplot kolem 11 stupňů Celsia, ve třetím týdnu kolem devíti a ve čtvrtém týdnu kolem 12 stupňů. "Přitom lze očekávat krátkodobé až několikadenní teplotní výkyvy jak do vyšších teplot, tak i do nižších," sdělil dnes pracovníci ústavu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce … AKTUALIZOVÁNO Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a … AKTUÁLNĚ Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o … MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR
V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz