27. 7. svátek má Věroslav

Jak zvládnout drsný trail ve dvou? Nechte si poradit na cestovatelské přednášce

13. ledna 2023   (18:02)
Jak zvládnout drsný trail ve dvou? Nechte si poradit na cestovatelské přednášce
foto: z teaseru Náruč severu

O nástrahách zimní pustiny švédského Laponska budou Mili Vaňkátová a Jiří Lichteneger vyprávět ve středu 18. ledna od 17.00 v klubu Junior.


Mili Vaňkátová a Jiří Lichteneger jsou dobroduzi, kteří se rozhodli vydat na „čundr“ do krásné a drsné krajiny švédského Laponska. Na lyžích a bez týmové podpory se pokusili projít trail Kungsleden v celé jeho délce, při teplotách hluboko pod nulou přepravovali své vybavení na bobech. „Kdy jsem plakala? Každej den,“ přiznává v sestřihu okamžiků z výpravy Mili Vaňkátová.

Na cestovatelskou přednášku, která se uskuteční ve středu 18. ledna v příbramském klubu Junior, zve vedoucí Městského kulturního centra Příbram Vlasta Ševr: „Mladý cestovatelský pár autenticky popisuje své zážitky na mimořádně náročné trase známého švédského trailu. Nudit se tu rozhodně nebudete.“ Akce začíná v 17.00, klub se návštěvníkům otevře s půlhodinovým předstihem.
Kungsleden neboli Královská stezka o délce přibližně 440 kilometrů prochází jednou z největších zbývajících oblastí divočiny v Evropě. Trasa byla vytvořena Švédskou turistickou asociací na konci 19. století s cílem, aby více lidí mohlo zažít krásu Laponska.
foto, video: Jiří Lichteneger, Náruč severu

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou … ZAJÍMAVOSTI Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné … AKTUALIZOVÁNO Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala … AKTUÁLNĚ Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do … AKTUÁLNĚ Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz