23. 10. svátek má Teodor
Jak vyzrát chytře na zdravou a svěží pleť v mládí i ve stáří?

18. května 2020   (09:54)
Jak vyzrát chytře na zdravou a svěží pleť v mládí i ve stáří?

Existuje opravdový „elixír mládí“ ? Být navždy mladý, neznamená mít dvacet let. Znamená to být optimistický, cítit se dobře, být pro něco zanícený a snažit se toho dosáhnout


V úvodu zmíněné motto kladla lidem na srdce v 60. letech prof. Dr. Ana Aslan. Lékařka, která celý svůj život věnovala výzkumu příčin stárnutí. Na druhou stranu si však dobře uvědomovala, že bez zdravé pleti se ani ten největší optimista kýženého mladistvého vzhledu nikdy nedočká. Veškeré své lékařské znalosti tedy nakonec vložila do vývoje kosmetických přípravků, které zmírňují účinky stárnutí pleti, které se mnohdy projevují již v mladém věku jak u žen, tak i u mužů. Vyvinula speciální ošetřující složku, kterou lidé později nazvali „elixírem života“. Svou pleť jí svěřili i mnohé zhýčkané celebrity. Starala se například o Marlen Dietrich či Charlie Chaplina.
 
Její na světě jedinečnou recepturu  Gerovital H3 lidé dodnes používají, vyváží se do čtyřiceti zemí světa. Zda bude mít onen pověstný elixír úspěch i u českých žen a mužů, se brzy zjistí. Pár z Obecnice na Příbramsku nedávno zprovoznil e-shop www.geronipa.cz, ve kterém jako vůbec první v ČR tuto kosmetiku nabízí.
 
 
V úvodu zmíněné motto kladla lidem na srdce …

S týmem Geronipa jsme si povídali nejen o tom, jak být stále krásná.
 
Říká se, že to, jak se cítíte uvnitř, vyzařuje i navenek. To by ale znamenalo, že pokud nejsme psychicky v pohodě, žádná kosmetika nám už nepomůže. Nebo to vidíte jinak?

Určitě nejlepší je zkombinovat osobní vyzařování s dobře ošetřenou pletí. Bohužel nikdo z nás neprožívá všechny dny prozářené sluncem, a to neovlivňujeme jen my. Ale máme šanci to ovlivnit třeba tím, že si ráno vědomě a kvalitně ošetříme pleť a navodíme si tak dobrý pocit ze sebe hned na startu dne sami - že ho s pozitivním naladěním začneme.  
 
 
Co je podle Vás v péči o pleť zásadní? Kvalita kosmetiky, pravidelné čištění, dostatek spánku, či něco jiného?

Všechno spolu souvisí, ani zdravý životní styl nezastaví naše stárnutí, ale můžeme zpomalit jeho projevy. Zásadní je ranní a večerní čištění pleti , bez toho nemají ani nejkvalitnější kosmetické přípravky šanci uspět – bez vyčištění nezajistíte potřebnou penetraci přípravků, které pleti poskytnete. A spánek?  Samozřejmě že je důležitý, je jedním ze základních stavebních kamenů zdravého životního stylu, určitě jsme si všichni zažili pocit po probdělé noci a vybavíme si tu únavu. Ta se logicky projeví i na pleti, ale na druhou stranu občasné posezení s přáteli  nám zase může dobít baterie jinak. 
 
Jaké přípravky jsou podle Vás úplným základem a kdy je třeba přidávat další „speciální“?

Základem jsou již zmíněné čistící přípravky a krémy odpovídající typu pleti. Tak zvané „speciální“ přípravky používáme v případech, kdy je buď konkrétní problém, jako třeba akné, nebo zhruba od 30-35 let , kdy se dostaví první známky stárnutí pleti.
 
Myslíte, že návštěva kosmetičky je nezbytností?  Nebo si stejnou péči dokáže dopřát i sama žena?

Určitě návštěvu kosmetičky každému doporučuji. Nejenže se dostanete do rukou profesionála, který vám může poradit, ale navíc je to i úžasný relaxační zážitek, díky masáži, kterou si sami doma nedopřejete. A proč se nenechat alespoň jednou měsíčně hýčkat. A doma potom můžete jednoduše udržovat vaši pleť pomocí základních krémů denní péče  a noční péče nadstandartních přípravků určených pro domácí péči, které obsahují  stejné látky jako produkty z profesionální řady a liší se pouze koncentrací.
Řadu kosmetických přípravků značky GEROVITAL EQUALIBRIUM určenou pro profesionální využití plánujeme také zařadit do našeho portfolia, ale v tuto chvíli pouze produkty finální péče, to znamená krémy. Jedná se o produkty postavené na podobných recepturách, ale s vyšší koncentraci účinných látek. Tento fakt můžeme potvrdit, protože plánujeme také prodej profesionální řady určené pro kosmetické salony – to znamená do zkušených rukou.
 
Co byste poradila ženám, které potřebují zvýšit sebevědomí?

Pomáhají i úplné maličkosti, například si udělejte třeba každou neděli tzv. údržbový den, tím myslím dopřát si něco navíc, než je vaším standardem : dlouhá voňavá relaxační koupelv pohodlí vany si vyčistěte pleť pomocí masky, třeba s naší detoxikační maskou na hloubkové čištění, umyjte si vlasy , dopřejte jim také nějakou výživu navíc , například naše ampule s keratinem, nebo prostě co vás napadne a co máte sami rádi. Pak se samozřejmě nezapomeňte sami pochválit, jak jste se o sebe krásně postarala. Protože je to hlavně o důvěře v sebe sama. Není třeba čekat dlouze na velké věci, které zaslouží pochvalu, začněte u maličkostí.
 
Kde jste se poprvé setkala s kosmetikou Gerovital?

Tak to je zhruba 20 let a vlastně díky mé první paní kosmetičce, která se mi o značce GEROVITAL s rozzářenýma očima zmínila. Ale musela jsem si jí sama sehnat. Hned od prvních zkušeností jsem začala být značce GEROVITAL věrná, jen její nedostupnost mě dokázala chvílemi zastavit. S přibývajícími zkušenostmi s touto značkou a přibývajícím věkem jsem objevila další krásu této značky a to širokou škálu jednotlivých řad- mohla jsem plynule přejít na přípravky s péčí o zralejší pleť. A nebyly to jen moje vlastní zkušenosti, zásobovali jsme i své blízké a dotazů kdy budou další krémy přibývalo. Přesně jak mě tehdy paní kosmetička poučila – značka se skvělým poměrem cena /kvalita.
 
Pro jaký kosmetický produkt máte Vy osobně největší slabost?

Neumím zmínit jednu jedinou. Proto se přiznám takto, pro mne jsou slabostí AMPULE. Abych to vysvětlila, jedná se o speciální a v podstatě nadstandartní produkty péče o pleť, tak zvané kůry na 7-10 dní a existují v různých variantách. Vnímám je jako tzv. třešničku na dortu, v podstatě se jimi odměňuji a pak se ještě i pochválím, jak jsem se o sebe hezky postarala.
 

Máte Vy nějaký svůj recept, jak vypadat mladě?

Upřímně, v žádný 100% funkční recept nevěřím, podle mne nemůže existovat jeden recept, když jsme každý individuální. Takže já upřednostňuji selský rozum, každý sám nejlépe vycítí, co je pro něj nejlepší. Nepodporuji extrémy…nemá smysl si vše odpírat, ale ani přehánět …a to s ničím.

Vyzkoušela jsem v životě řadu přípravků a již mnoho let jsem věrná značce GEROVITAL, která mi zcela vyhovuje šíří spektra produktů a poměru kvality a ceny. A jelikož jak jsem zmínila se mě pořád více lidí dotazovalo, kde tyto produkty sehnat, rozhodli jsme se této poptávce vyhovět a založili jsme proto e-shop , na který tímto zveme ženy i muže, kteří mají zájem o svoji pleť v mládí i ve stáří. S výběrem vhodného produktu pro konkrétní účel nebo problém všem rádi poradíme.

Děkujeme za tento rozhovor, na nějž bychom příště chtěli navázat v podobě konkrétního tématu s péčí o pleť či kůži na ostatních částech těla.
Máte Vy nějaký svůj recept, jak vypadat …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz