vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   22. 9. 2020
Bohutín 3
Březnice 10
Chotilsko 1
Čím 3
Dobříš 25
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 2
Jablonná 2
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Kosova Hora 1
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Malá Hraštice 2
Milín 2
Mokrovraty 2
Narysov 2
Nechvalice 6
Nečín 1
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 4
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 130
Příčovy 5
Řitka 1
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 11
Rybníky 2
Sedlčany 12
Sedlec-Prčice 5
Smolotely 2
Stará Huť 2
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1
Zduchovice 1

Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem

8. září 2018   (11:00)
Dalších 30 fotografií v galeriiJak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem

Poslední týdny zbývají k ukončení putovního výstavního projektu.


23. září končí výstavní expozice EXPEDICE STŘEDOVĚK. Jedná se o putovní projekt Moravského zemského muzea. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jak se žilo na hradě i na bitevním poli, repliky brnění, dobových oděvů, nářadí či hudebních nástrojů. Zjistíte, jaké to je psát husím brkem, sedět v plné zbroji na koni či se schovávat za husitskou vozovou hradbu.
Výstava je určena především rodinám s dětmi. Je přístupná v Galerii Podbrdského muzea až do 23. září.
23. září končí výstavní expozice EXPEDICE …

Školy mají o tuto expozici velký zájem, jak jsme se při naší návštěvě aktuálně sami přesvědčili. Rožmitálští třeťáci se přišli podívat, jak se v době středověku žilo a zajímala je nejen zbroj a brnění, vyzkoušeli si řadu připravených kostýmů i jak se sedí na koni. Nejvíce je ale zřejmě zaujalo „právo útrpné" a veškeré exponáty, které s tím souvisí. Paní učitelky, které žáky do Podbrdského muzea přivedly, si zájem svých svěřenců, ale i samotnou expozici velmi pochvalovaly. Využijte tedy, pokud vás středověk zajímá, zbývající dny k návštěvě interaktivní výstavy.
Školy mají o tuto expozici velký zájem, jak …

Fotogalerie

Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem () Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (1) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (2) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (3) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (4) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (5) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (6) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (7) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (8) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (9) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (10) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (11) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (12) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (13) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (14) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (15) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (16) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (17) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (18) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (19) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (20) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (21) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (22) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (23) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (24) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (25) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (26) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (27) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (28) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (29)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: Podbrdské muzeum
foto: mip

autor: mip

Další články

Projekt Trenéři do škol v Příbrami pokračuje Projekt Trenéři do škol v Příbrami pokračuje Březohorské náměstí čeká rekonstrukce. Na její podobě se mohou podílet i občané Březohorské náměstí čeká rekonstrukce. Na její podobě se mohou podílet i občané Zadání architektonické soutěže, kterou město vyhlásí v souvislosti s rekonstrukcí nám. J. A. Alise, bude veřejně projednáno ve středu 23. září v sále Kulturního domu Příbram. 22. září 2020   (14:56) Navzdory doporučení Prymuly školy v Příbrami v pátek nezavřou Navzdory doporučení Prymuly školy v Příbrami v pátek nezavřou Vláda zřejmě omezí otevírací dobu restaurací a barů. Ředitelům škol doporučuje nechat děti tento pátek doma Vláda zřejmě omezí otevírací dobu restaurací a barů. Ředitelům škol doporučuje nechat děti tento pátek doma V souvislosti s výskytem COVID-19 realizujeme plošné dezinfekce interiérů a budov V souvislosti s výskytem COVID-19 realizujeme plošné dezinfekce interiérů a budov PR Při 120.000 nakažených hrozí omezení lůžkové péče, říká Hamáček Při 120.000 nakažených hrozí omezení lůžkové péče, říká Hamáček Aktuální situace v zemi je podle Hamáčka vážná. 22. září 2020   (08:13) Nepřehlédněte Jak se cítí milenka a jak podváděná žena? Do kin míří Bábovky Jak se cítí milenka a jak podváděná žena? Do kin míří Bábovky Film podle bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové uvede v premiéře příbramské kino 24. září. 22. září 2020   (07:55) Příbramská knihovna byla i v budově městského chudobince. Letos slaví 120 let Příbramská knihovna byla i v budově městského chudobince. Letos slaví 120 let Knihovna Jana Drdy si brzy připomene den svého založení – 1. října 1900. Projděme se její historií i současností. 22. září 2020   (06:03) Středočeské nemocnice mohou zřídit další lůžka pro lidi s covidem Středočeské nemocnice mohou zřídit další lůžka pro lidi s covidem "Ředitelé našich nemocnic mají připravené plány, jak budou v případě potřeby navyšovat kapacitu, uzavírat třeba část oddělení a tak dále. Takže ta kapacita je mnohem větší," uvedla hejtmanka. 21. září 2020   (18:25)
Podle svazu jsou lidé v obchodech agresivní, chce pomoc policie Podle svazu jsou lidé v obchodech agresivní, chce pomoc policie Pro pracovníky prodejen je velmi obtížné vymáhat dodržování vládních opatření po zákaznicích, kteří to odmítají. 21. září 2020   (16:42)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz