19. 7. svátek má Čeněk

Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem

8. září 2018   (11:00)
Dalších 30 fotografií v galeriiJak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem

Poslední týdny zbývají k ukončení putovního výstavního projektu.


23. září končí výstavní expozice EXPEDICE STŘEDOVĚK. Jedná se o putovní projekt Moravského zemského muzea. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jak se žilo na hradě i na bitevním poli, repliky brnění, dobových oděvů, nářadí či hudebních nástrojů. Zjistíte, jaké to je psát husím brkem, sedět v plné zbroji na koni či se schovávat za husitskou vozovou hradbu.
Výstava je určena především rodinám s dětmi. Je přístupná v Galerii Podbrdského muzea až do 23. září.

23. září končí výstavní expozice EXPEDICE …
Školy mají o tuto expozici velký zájem, jak jsme se při naší návštěvě aktuálně sami přesvědčili. Rožmitálští třeťáci se přišli podívat, jak se v době středověku žilo a zajímala je nejen zbroj a brnění, vyzkoušeli si řadu připravených kostýmů i jak se sedí na koni. Nejvíce je ale zřejmě zaujalo „právo útrpné" a veškeré exponáty, které s tím souvisí. Paní učitelky, které žáky do Podbrdského muzea přivedly, si zájem svých svěřenců, ale i samotnou expozici velmi pochvalovaly. Využijte tedy, pokud vás středověk zajímá, zbývající dny k návštěvě interaktivní výstavy.

Školy mají o tuto expozici velký zájem, jak …

Fotogalerie

Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem () Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (1) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (2) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (3) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (4) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (5) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (6) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (7) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (8) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (9) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (10) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (11) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (12) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (13) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (14) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (15) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (16) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (17) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (18) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (19) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (20) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (21) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (22) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (23) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (24) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (25) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (26) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (27) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (28) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (29)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: Podbrdské muzeum
foto: mip

autor: mipDalší články

Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16) Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Pokud si fenky do 21 dnů od nalezení jejich majitelé nevyzvednou, budou nabídnuty k adopci 18. července 2019   (17:12) Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Centrum se zabývá léčbou cévní mozkové příhody neboli mrtvice. 18. července 2019   (14:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz