27. 5. svátek má Valdemar

Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem

8. září 2018   (11:00)
Dalších 30 fotografií v galeriiJak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem

Poslední týdny zbývají k ukončení putovního výstavního projektu.


23. září končí výstavní expozice EXPEDICE STŘEDOVĚK. Jedná se o putovní projekt Moravského zemského muzea. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jak se žilo na hradě i na bitevním poli, repliky brnění, dobových oděvů, nářadí či hudebních nástrojů. Zjistíte, jaké to je psát husím brkem, sedět v plné zbroji na koni či se schovávat za husitskou vozovou hradbu.
Výstava je určena především rodinám s dětmi. Je přístupná v Galerii Podbrdského muzea až do 23. září.

23. září končí výstavní expozice EXPEDICE …
Školy mají o tuto expozici velký zájem, jak jsme se při naší návštěvě aktuálně sami přesvědčili. Rožmitálští třeťáci se přišli podívat, jak se v době středověku žilo a zajímala je nejen zbroj a brnění, vyzkoušeli si řadu připravených kostýmů i jak se sedí na koni. Nejvíce je ale zřejmě zaujalo „právo útrpné" a veškeré exponáty, které s tím souvisí. Paní učitelky, které žáky do Podbrdského muzea přivedly, si zájem svých svěřenců, ale i samotnou expozici velmi pochvalovaly. Využijte tedy, pokud vás středověk zajímá, zbývající dny k návštěvě interaktivní výstavy.

Školy mají o tuto expozici velký zájem, jak …

Fotogalerie

Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem () Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (1) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (2) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (3) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (4) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (5) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (6) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (7) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (8) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (9) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (10) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (11) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (12) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (13) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (14) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (15) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (16) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (17) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (18) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (19) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (20) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (21) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (22) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (23) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (24) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (25) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (26) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (27) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (28) Jak se žilo ve středověku si můžete vyzkoušet v Rožmitále pod Třemšínem (29)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: Podbrdské muzeum
foto: mip

autor: mipDalší články

Aktuálně: Dodávka narazila do budovy soudu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo Aktuálně: Dodávka narazila do budovy soudu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo Došlo k materiálním škodám jak na voze, tak i na budově 27. května 2019   (10:46) AKTUÁLNĚ Divadlo patřilo dětem Divadlo patřilo dětem Slunečné počasí přispělo k hojné účasti třináctého ročníku Divadlo patří dětem. 27. května 2019   (08:41) Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč? Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč? Zdaleka ne všichni partneři řekli hned své "ano", nad rozpočtem viselo příliš mnoho otazníků 27. května 2019   (05:58) Příbramský lesopark je plný bylinek Příbramský lesopark je plný bylinek Zatímco děti do svých košíků naškubaly, na co přišly, maminky si pečlivě vybíraly jen jedlé kousky 26. května 2019   (18:15) Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Od pátku 24. května do neděle se u Kamýka nad Vltavou konal třídenní 17. ročník neziskového hudebního festivalu s názvem Zelesa. 26. května 2019   (13:46) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Nemalovalo se na obličej, ale na papír. Nechytala se wifina, ale kapři. Nesedělo se u stolu, ale na trávě 26. května 2019   (11:21) Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Tragická dopravní nehoda se odehrála u obce Řeteč 26. května 2019   (08:17) AKTUÁLNĚ Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Kostel Povýšení sv. Kříže, který je nerozlučně spjat s Jakubem Janem Rybou, otevřel své dveře i na Noc kostelů 26. května 2019   (07:07) FOTOGALERIE Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce 1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1) V sobotu 25. května přivítala v posledním pátém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce Duklu. 25. května 2019   (21:00) Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz