18. 1. svátek má Vladislav
Jak počasí vyhrálo válku

29. června 2019   (13:40)
Jak počasí vyhrálo válku

Baladu provázely hromy a bojiště spláchla velká voda. Těžký život kočovných divadelníků


Divadlo A. Dvořáka připravilo letos pro diváky celkem sedm venkovních představení, z toho tři v Lesním divadle na Skalce v Novém Podlesí. A bylo to opravdu dramatické.
 
Baladu provázely hromy blesky
Ve čtvrtek 20. června se hrála Balada pro banditu. Předpověď počasí byla nic moc, všichni se dívali k zatažené obloze. Když byla Balada ve své druhé polovině, začal dunět hrom. Nebýt obav z deště, byla by to dobrá kulisa. Pršet nakonec začalo až těsně po skončení. Zatímco diváci se utíkali schovat domů, lidé ze zákulisí balili v dešti rekvizity.

Den poté měla mít svou venkovní premiéru hra Jak jsem vyhrál válku.

Zkoušelo se tři hodiny
Jak to bude s lodí a obrněným transportérem na křivém povrchu? Kam budou herci padat, aby si nerozbili hlavu o kámen? Zkouška představení Jak jsem vyhrál válku dala všem přítomným pořádně zabrat. Co mají herci zažité z divadelního jeviště, bylo najednou úplně jinak. Povrch byl nerovný a kamenitý. Zkoušelo se téměř tři hodiny. Naštěstí předpověď počasí byla více než příznivá…

Válku nakonec vyhrálo počasí
A to tak, že na plné čáře. Pět minut před začátkem představení začaly padat první kapky. Chytré mobily sice jednohlasně hlásaly, že žádný déšť nehrozí, ale jak se ukázalo, byla to jen mystifikace. Během dvou minut už to není pár kapek, ale pořádná průtrž. Někteří diváci to ale nevzdávají a statečně se krčí pod svými deštníky a pláštěnkami. Všichni doufají, že se počasí umoudří.

Po dvacetiminutovém lijáku muselo být představení zrušeno
Zhruba po dvacetiminutové průtrži mračen nezbývá, než představení odvolat. Zem nestačí příval vody vsakovat, je jí až po kotníky. Scéna, rekvizity, kostýmy – všechno je mokré. Promočení jsou i lidé.
 
Dnes obsadí Lesní divadlo na Skalce ochotníci z Obecnice. Dva víkendy po sobě tu budou hrát představení Naši Furianti. Zda to bude opět tak  "živelné", se necháme překvapit. Vstupenky jsou k zakoupení přímo na místě a cena je 50 korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01)


Související články

Hornické muzeum Příbram oslaví výročí rekordu v dole Vojtěch Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé hloubky v dole Vojtěch. V Památníku Vojna v Lešeticích bude také připravena tematická výstava k 75. výročí konce druhé světové války 15. ledna 2020   (13:39) Památkáři doporučují prohlásit repliku Karlova mostu v Dobříši za kulturní památku Ačkoliv se jedná o poslední klasický kamenný most ve městě, uvažovalo se původně o jeho demolici. Investor ho neměl v úmyslu rekonstruovat, a to z důvodu jeho havarijního stavu 14. ledna 2020   (18:39) Josef Mánes: Milenkou slavného malíře byla dcera truhláře z Kňovic na Sedlčansku Slavný Mánesův portrét Josefína je údajně podobiznou jeho služebné Františky Šťovíčkové, která se narodila ve vísce Kňovice. Mánes ji miloval, za svou lásku však bojovat nedokázal 13. ledna 2020   (18:44) Když řeka zamrzla, přišli na řadu ledaři. Sklepení místních hostinců se plnila ledem z Vltavy Ledovalo se zpravidla již před Vánoci, současně s výlovem rybníka. Od rána se scházeli chlapi s háky a sekerami, aby se dali do práce 12. ledna 2020   (14:32) Nejdříve honosný zámek, poté pivovar, dnes ruina. Jinecký zámek již léta čeká na investora Památkově chráněný zámek s přilehlými pozemky v samotném centru městyse na okraji Brd se prodává přes 20 let 9. ledna 2020   (18:05)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz