15. 12. svátek má Radana

Jak počasí vyhrálo válku

29. června 2019   (13:40)
Jak počasí vyhrálo válku

Baladu provázely hromy a bojiště spláchla velká voda. Těžký život kočovných divadelníků


Divadlo A. Dvořáka připravilo letos pro diváky celkem sedm venkovních představení, z toho tři v Lesním divadle na Skalce v Novém Podlesí. A bylo to opravdu dramatické.
 
Baladu provázely hromy blesky
Ve čtvrtek 20. června se hrála Balada pro banditu. Předpověď počasí byla nic moc, všichni se dívali k zatažené obloze. Když byla Balada ve své druhé polovině, začal dunět hrom. Nebýt obav z deště, byla by to dobrá kulisa. Pršet nakonec začalo až těsně po skončení. Zatímco diváci se utíkali schovat domů, lidé ze zákulisí balili v dešti rekvizity.

Den poté měla mít svou venkovní premiéru hra Jak jsem vyhrál válku.

Zkoušelo se tři hodiny
Jak to bude s lodí a obrněným transportérem na křivém povrchu? Kam budou herci padat, aby si nerozbili hlavu o kámen? Zkouška představení Jak jsem vyhrál válku dala všem přítomným pořádně zabrat. Co mají herci zažité z divadelního jeviště, bylo najednou úplně jinak. Povrch byl nerovný a kamenitý. Zkoušelo se téměř tři hodiny. Naštěstí předpověď počasí byla více než příznivá…

Válku nakonec vyhrálo počasí
A to tak, že na plné čáře. Pět minut před začátkem představení začaly padat první kapky. Chytré mobily sice jednohlasně hlásaly, že žádný déšť nehrozí, ale jak se ukázalo, byla to jen mystifikace. Během dvou minut už to není pár kapek, ale pořádná průtrž. Někteří diváci to ale nevzdávají a statečně se krčí pod svými deštníky a pláštěnkami. Všichni doufají, že se počasí umoudří.

Po dvacetiminutovém lijáku muselo být představení zrušeno
Zhruba po dvacetiminutové průtrži mračen nezbývá, než představení odvolat. Zem nestačí příval vody vsakovat, je jí až po kotníky. Scéna, rekvizity, kostýmy – všechno je mokré. Promočení jsou i lidé.
 
Dnes obsadí Lesní divadlo na Skalce ochotníci z Obecnice. Dva víkendy po sobě tu budou hrát představení Naši Furianti. Zda to bude opět tak  "živelné", se necháme překvapit. Vstupenky jsou k zakoupení přímo na místě a cena je 50 korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Fotografie z Prahy v galerii nemocnice Fotografie z Prahy v galerii nemocnice V polovině prosince bude v nemocniční galerii zase rušno. Ještě před Vánocemi obsadí prostory galerie Fotografie z Prahy. 14. prosince 2019   (18:07) Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50) Flusárna se probrala ze tmy Flusárna se probrala ze tmy Ačkoliv je Flusárna frekventovanou spojnicí mezi starou Příbramí a sídlištěm, byla dlouhé roky zahalena tmou. To se změnilo instalací nového osvětlení. 14. prosince 2019   (07:38) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Hrozí poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a budovách. 13. prosince 2019   (19:24) U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti Záchranné složky vyjížděly dnes po patnácté hodině k dopravní nehodě, hasiči vyhodnotili havárii jako mimořádnou událost. 13. prosince 2019   (16:46) Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Svatá Lucie před Vánoci kontrolovala pořádnost hospodyněk. Pokud neměly naklizeno, tvrdě je potrestala 13. prosince 2019   (13:24) Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Při návštěvě areálu Nový rybník dbejte opatrnosti. 13. prosince 2019   (10:45) Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Komunitní lednice v Příbrami funguje již téměř rok a půl. Bez pomoci potravinové banky by však neplnila svůj účel 13. prosince 2019   (08:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz