22. 8. svátek má Bohuslav

Jak počasí vyhrálo válku

29. června 2019   (13:40)
Jak počasí vyhrálo válku

Baladu provázely hromy a bojiště spláchla velká voda. Těžký život kočovných divadelníků


Divadlo A. Dvořáka připravilo letos pro diváky celkem sedm venkovních představení, z toho tři v Lesním divadle na Skalce v Novém Podlesí. A bylo to opravdu dramatické.
 
Baladu provázely hromy blesky
Ve čtvrtek 20. června se hrála Balada pro banditu. Předpověď počasí byla nic moc, všichni se dívali k zatažené obloze. Když byla Balada ve své druhé polovině, začal dunět hrom. Nebýt obav z deště, byla by to dobrá kulisa. Pršet nakonec začalo až těsně po skončení. Zatímco diváci se utíkali schovat domů, lidé ze zákulisí balili v dešti rekvizity.

Den poté měla mít svou venkovní premiéru hra Jak jsem vyhrál válku.

Zkoušelo se tři hodiny
Jak to bude s lodí a obrněným transportérem na křivém povrchu? Kam budou herci padat, aby si nerozbili hlavu o kámen? Zkouška představení Jak jsem vyhrál válku dala všem přítomným pořádně zabrat. Co mají herci zažité z divadelního jeviště, bylo najednou úplně jinak. Povrch byl nerovný a kamenitý. Zkoušelo se téměř tři hodiny. Naštěstí předpověď počasí byla více než příznivá…

Válku nakonec vyhrálo počasí
A to tak, že na plné čáře. Pět minut před začátkem představení začaly padat první kapky. Chytré mobily sice jednohlasně hlásaly, že žádný déšť nehrozí, ale jak se ukázalo, byla to jen mystifikace. Během dvou minut už to není pár kapek, ale pořádná průtrž. Někteří diváci to ale nevzdávají a statečně se krčí pod svými deštníky a pláštěnkami. Všichni doufají, že se počasí umoudří.

Po dvacetiminutovém lijáku muselo být představení zrušeno
Zhruba po dvacetiminutové průtrži mračen nezbývá, než představení odvolat. Zem nestačí příval vody vsakovat, je jí až po kotníky. Scéna, rekvizity, kostýmy – všechno je mokré. Promočení jsou i lidé.
 
Dnes obsadí Lesní divadlo na Skalce ochotníci z Obecnice. Dva víkendy po sobě tu budou hrát představení Naši Furianti. Zda to bude opět tak  "živelné", se necháme překvapit. Vstupenky jsou k zakoupení přímo na místě a cena je 50 korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálně 22. srpna 2019   (06:27) Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz