21. 5. svátek má Monika
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Jak je na tom městská hromadná doprava na Příbramsku

3. září 2018   (15:00)
Jak je na tom městská hromadná doprava na Příbramsku

Skutečnosti a postřehy shrnul starosta města Ing. Jindřich Vařeka


Téma městské hromadné dopravy je téma stále živé a velmi diskutované. Vhledem  tomu, že většina názorů a argumentů se často opírá spíše o pocity než o reálné údaje, pokusím se toto téma rozebrat podrobněji a kvůli přehlednosti jej rozdělím do šesti samostatných článků. Seriál zahájím výčtem tvrdých dat, čímž si takříkajíc nejprve uděláme pořádek na stole.
 
Pro dnešní část informací o MHD Příbram jsem vybral následující data týkající se mimoměstské dopravy zajišťované převážně regionální autobusovou a železniční dopravou.
 
Mimo Příbram vyjíždí příležitostně 3800 obyvatel, z toho 2.800 vyjíždí denně.
  • 1400 obyvatel cestuje denně do Prahy, tj. 50% ze všech vyjíždějících
  • Zbylých 50% obyvatel vyjíždí z Příbrami do okolních měst a obcí. (Možná se to někomu bude zdát zvláštní, ale je to fakt, nikoli překlep).
  • Kromě Prahy nejvíce lidí jezdí denně do Dobříše (165 cestujících), Březnice (100), Dubno (92), Jince (77), Čenkov (73), Rožmitál (51), a další.
  • Veřejnou dopravu využívá při svých cestách do Prahy cca 50% pravidelných cestujících (ostatní využívají osobní přepravu)

Do Příbrami dojíždí 5640 cestujících, z toho 5000 dojíždí do Příbrami denně.
  • Nejvíce cestujících dojíždí denně z Rožmitálu pod Třemšínem (391)
  • Z Bohutína dojíždí denně do Příbrami 284 cestujících, z Březnice 266, z Milína 223, z Obecnice 190, atd.
  • Z Prahy dojíždí do Příbrami denně 100 cestujících
 
Pokud vás výše uvedená čísla snad zaujala, počkejte si na další článek, který přinese další údaje, hlouběji zaměřené na vlastní městskou hromadnou dopravu města Příbram.

Pro pořádek  je třeba poznamenat, že veškeré níže prezentované údaje jsem čerpal ze dvou různých zdrojů, a to jednak z „Analýzy  dopravy na Příbramsku" vypracované v souvislosti s JVO Příbrami ministerstvem dopravy, a dále potom ze studie, kterou si město Příbram nechalo vypracovat v rámci přípravy nového grafikonu MHD města Příbram. Potěšilo mne, že data prezentovaná oběma dokumenty se liší v řádech  jednotek procent, a lze je proto bez velkých obav považovat za relevantní. 

Ing. Jindřich Vařeka, starosta města Příbram

Téma městské hromadné dopravy je téma stále …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: Ing. Jindřich Vařeka
foto: ilustr.

autor: mipDalší články

Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Nedělní náměstí zaplnily orchestry dechové hudby a pestrobarevné stejnokroje mažoretek. 21. května 2019   (21:14) FOTOGALERIE Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Na Drkolnově zasahovali v odpoledních hodinách policisté 21. května 2019   (19:52) Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Na příbramském koncertu zazní i jejich nový hit Paravany, který se stal nejhranější českou písničkou v rádiích. Již tento pátek! 21. května 2019   (16:00) Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Agresor kopl policistu do hlavy a do ruky, kterou si ji kryl, přičemž mu zlomil záprstní kosti na dlani. 21. května 2019   (13:45) Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod K oběma nehodám došlo v neděli 19. května 21. května 2019   (11:32) Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Nepodařilo se naplnit finanční rozpočet pro zdárné uspořádání této akce 21. května 2019   (09:36) Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Pomoc je určena lidem, jejichž životní situace je natolik tíživá, že si nemohou zajistit základní potraviny vlastními silami 21. května 2019   (08:25) Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti. 21. května 2019   (05:58) Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz