20. 7. svátek má Ilja
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Jak je na tom městská hromadná doprava na Příbramsku

3. září 2018   (15:00)
Jak je na tom městská hromadná doprava na Příbramsku

Skutečnosti a postřehy shrnul starosta města Ing. Jindřich Vařeka


Téma městské hromadné dopravy je téma stále živé a velmi diskutované. Vhledem  tomu, že většina názorů a argumentů se často opírá spíše o pocity než o reálné údaje, pokusím se toto téma rozebrat podrobněji a kvůli přehlednosti jej rozdělím do šesti samostatných článků. Seriál zahájím výčtem tvrdých dat, čímž si takříkajíc nejprve uděláme pořádek na stole.
 
Pro dnešní část informací o MHD Příbram jsem vybral následující data týkající se mimoměstské dopravy zajišťované převážně regionální autobusovou a železniční dopravou.
 
Mimo Příbram vyjíždí příležitostně 3800 obyvatel, z toho 2.800 vyjíždí denně.
  • 1400 obyvatel cestuje denně do Prahy, tj. 50% ze všech vyjíždějících
  • Zbylých 50% obyvatel vyjíždí z Příbrami do okolních měst a obcí. (Možná se to někomu bude zdát zvláštní, ale je to fakt, nikoli překlep).
  • Kromě Prahy nejvíce lidí jezdí denně do Dobříše (165 cestujících), Březnice (100), Dubno (92), Jince (77), Čenkov (73), Rožmitál (51), a další.
  • Veřejnou dopravu využívá při svých cestách do Prahy cca 50% pravidelných cestujících (ostatní využívají osobní přepravu)

Do Příbrami dojíždí 5640 cestujících, z toho 5000 dojíždí do Příbrami denně.
  • Nejvíce cestujících dojíždí denně z Rožmitálu pod Třemšínem (391)
  • Z Bohutína dojíždí denně do Příbrami 284 cestujících, z Březnice 266, z Milína 223, z Obecnice 190, atd.
  • Z Prahy dojíždí do Příbrami denně 100 cestujících
 
Pokud vás výše uvedená čísla snad zaujala, počkejte si na další článek, který přinese další údaje, hlouběji zaměřené na vlastní městskou hromadnou dopravu města Příbram.

Pro pořádek  je třeba poznamenat, že veškeré níže prezentované údaje jsem čerpal ze dvou různých zdrojů, a to jednak z „Analýzy  dopravy na Příbramsku" vypracované v souvislosti s JVO Příbrami ministerstvem dopravy, a dále potom ze studie, kterou si město Příbram nechalo vypracovat v rámci přípravy nového grafikonu MHD města Příbram. Potěšilo mne, že data prezentovaná oběma dokumenty se liší v řádech  jednotek procent, a lze je proto bez velkých obav považovat za relevantní. 

Ing. Jindřich Vařeka, starosta města Příbram

Téma městské hromadné dopravy je téma stále …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: Ing. Jindřich Vařeka
foto: ilustr.

autor: mipDalší články

Od září v nových učebnách Od září v nových učebnách Základní škola u ulici 28. října procházela v minulém školním roce rekonstrukcí, při níž díky půdní vestavbě vzniklo několik nových specializovaných učeben. 20. července 2019   (09:38) Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Obyvatelé Příbrami mají štěstí, že v našem městě funguje již dlouhých šedesát let oblastní divadlo, které se poslední roky v žebříčcích úspěšnosti řadí na přední pozice. Kromě kamenného divadla má Příbram také divadlo lesní. 20. července 2019   (07:33) Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz