22. 8. svátek má Bohuslav

Jak bude o víkendu? Meteorologové očekávají zataženo s přeháňkami, teploty zůstanou nad nulou

12. ledna 2023   (09:14)
Jak bude o víkendu? Meteorologové očekávají zataženo s přeháňkami, teploty zůstanou nad nulou
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Zamračené počasí s přeháňkami má vydržet i na začátku příštího týdne.


Nadcházející dny budou v Česku spíše zatažené s občasným deštěm nebo přeháňkami. Na horách mohou být přeháňky sněhové nebo smíšené. Teploty přes den zůstanou i o víkendu vysoko nad nulou. V noci mohou k nule spadnout, velký mráz ale meteorologové nečekají. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Během noci na dnešek se oblačnost na mnoha místech protrhala, takže ráno a dopoledne bude místy svítit slunce. Zároveň však budou od západu během dne oblaky přibývat, takže se opět zatáhne. Na západě Čech je zataženo už nyní," uvedli dnes ráno meteorologové na facebooku. Večer se k zatažené obloze přidá i déšť nebo přeháňky. Častěji bude pršet na horách, nad 1000 metry nad mořem má sněžit. Teploty se odpoledne budou pohybovat kolem sedmi stupňů Celsia.
V pátek bude zataženo s občasným deštěm, nad 1200 metry očekává ČHMÚ déšť se sněhem nebo sněžení. Ve dne bude od severozápadu oblačnost proměnlivá, přeháňky se objeví jen místy, postupně nad 800 metry sněhové. Nejvyšší denní teploty vystoupají až na deset stupňů, v noci by se minima měla držet mezi třemi až sedmi stupni.
Zpočátku víkendu bude oblačno až polojasno. Přeháňky budou častější na horách, ve vyšších polohách má sněžit. Postupně se v sobotu od západu zatáhne a večer bude v Čechách pršet. Později se nad 800 metry nad mořem dá čekat déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty spadnou na nulu, přes den bude až osm stupňů.

Také v neděli bude zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami, ve vyšších polohách mohou být opět srážky smíšené nebo sněhové. Postupně se od severozápadu v Čechách bude oblačnost protrhávat. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové mezi dvěma až šesti stupni, na východě ojediněle i na nule. Přes den pak bude až devět stupňů.
Zamračené počasí s přeháňkami má vydržet i na začátku příštího týdne. Teploty ale klesnou. V noci už budou padat pod nulu, od úterý pak mají být denní maxima nula až pět stupňů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. … DOPRAVA Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin … AKTUÁLNĚ Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Konec prázdnin tradičně znamená výrazný nárůst dopravy. Policie proto o posledním … DOPRAVA Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Možná jste si při procházce přes Brdy všimli zvláštního rozdílu. Zatímco některé louky … POZNÁVÁME BRDY Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Pátek 21. srpna připadá National Senior Citizens Day, tedy dni věnovanému seniorům. … NEPŘEHLÉDNĚTE Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Brdská příroda ukrývá řadu zajímavostí, které při běžné procházce snadno přehlédnete. … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! O víkendu se můžete zúčastnit oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc, a to … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ
V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna V sobotu 22. srpna 2026 se na zámku v Osečanech odehraje událost, která tomu místu … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz