19. 2. svátek má Patrik




Jak bude na konci ledna a v první polovině února? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

25. ledna 2022   (08:02)
Jak bude na konci ledna a v první polovině února? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

Týdenní průměry nejvyšších denních teplot do 20. února očekávají meteorologové kolem tří stupňů Celsia, v noci bude mrznout.


Tento týden bude v Česku převážně oblačno až zataženo s občasným deštěm či sněžením. Více srážek, na horách sněhových, očekávají meteorologové o víkendu. Celkově bude tento týden srážkově nadprůměrný, v dalších třech týdnech budou srážky spíše ubývat. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot do 20. února očekávají meteorologové kolem tří stupňů Celsia, v noci bude mrznout. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Obloha na Českem by měla být až do čtvrtka zatažená, ojediněle se mohou tvořit mlhy. Alespoň občas by slunce mohlo zasvítit od pátku, kdy se oblačnost změní na proměnlivou. Oblačnost bude na horách provázet slabé sněžení. V nížinách budou srážky převážně dešťové či smíšené. Více sněhu by na horách mělo připadnout v pátek a o víkendu, kdy meteorologové očekávají četné sněhové přeháňky. Ojediněle se mohou ke konci týdne v Česku objevit i bouřky. Denní teplotní maxima by se v Česku měla tento týden držet většinou mezi jedním a šesti stupni Celsia. V noci ale budou teploty klesat pod bod mrazu.
Období od 24. ledna do 20. února očekávají meteorologové jako celek teplotně průměrné a srážkově nadprůměrné. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot se budou ve všech čtyřech týdnech pohybovat kolem tří stupňů, nejnižší noční budou v prvním a druhém týdnu kolem minus dvou stupňů Celsia a v následujících dvou do 20. února pak kolem minus čtyř stupňů.
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a … LIFESTYLE Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který … KULTURA Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram letos slaví deset let svého působení ve městě. Za … Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) pokračuje v intenzivním … V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce Nepříjemné překvapení čekalo ve čtvrtek odpoledne řidiče nákladního vozu, který se … AKTUÁLNĚ Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz V pondělí 23. února proběhne v Oblastní nemocnici Příbram stěhování neurologických … Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Rada města Příbram zrušila rozhodnutí o výběru dodavatele modernizace čistírny … AKTUÁLNĚ „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě Rozhovor s jednou z nejobsazovanějších českých hereček vznikl v příbramském divadle … ROZHOVOR
Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz