31. 7. svátek má Ignác




Jak a kde strávit víkend v Praze? Máme tipy na zajímavá místa

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
3. února 2023   (13:15)
Jak a kde strávit víkend v Praze? Máme tipy na zajímavá místa
foto: PR

Chystáte se na víkend do Prahy, ale nemáte ještě jasnou představu o tom, jak dny v hlavním městě strávíte? Máme pro vás několik doporučení na zajímavá místa, která můžete navštívit.


Kde se ubytovat?

První otázku, kterou budete muset vyřešit, je volba ubytování. Zde do značné míry záleží na vašem rozpočtu. Jak asi tušíte, luxusní hotely v centru města vaši peněženku zatíží nejvíce. Budete asi ale moci hned po probuzení užít nezaměnitelnou atmosféru historické Prahy.

Vsadit můžete ale i na okrajovější městské části. Díky spolehlivé městské hromadné dopravě není problém bydlet třeba poblíž konečné stanice metra. I na vzdálenější místa byste se odtud měli s pomocí MHD dostat méně než za hodinu, do centra pak obvykle ještě výrazně rychleji.

Centrum vynechat nesmíte

Ať už se ubytujete v jádru města, či na okraji, jisté je, že alespoň jeden den musíte věnovat návštěvě vyhlášených památek. Karlův most, Pražský hrad nebo Staroměstské a Václavské náměstí jsou zkrátka destinacemi, bez kterých by výlet do Prahy nebyl kompletní.

Naplánujte si proto pěší trasu po hlavních památkách a město si náležitě prohlédněte. Zejména během léta a v předvánočním období musíte počítat s tím, že uličky budou trochu přeplněné. Turistů je totiž v Praze během sezónní špičky opravdu požehnaně.

Nezapomeňte i na alternativní zábavu

Protože je Praha jednoznačně hlavním městem republiky i z ekonomického pohledu, naleznete zde nejširší nabídku zařízení, ve kterých se můžete zabavit.

Kromě klasických i méně tradičních sportů můžete navštívit například akvaparky, zajímavým tipem může být i střelnice. Zastřílejte si v Praze za dohledu profesionálů na terč z legendárních zbraní. V Ranger Prague zbrojní průkaz vlastnit nemusíte.

Vyhlášená pražská gastronomie

Na oběd či večeři se vyhněte všude přítomnému rychlému občerstvení. Raději si rezervujte stůl v kvalitní restauraci. Těch jsou v Praze minimálně desítky – spíše by se daly počítat ve stovkách. Kromě klasické české kuchyně můžete narazit na podniky specializující se na pokrmy z celého světa. Často zde navíc vaří kuchaři, kteří z dané destinace skutečně pocházejí, a chuťový zážitek je tak zcela autentický.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PR
autor: PR







Související


Další články

Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Operační střediska tísňových linek 158 a 112 přijala dnes po půl druhé odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Česko čeká velmi proměnlivý víkend. Pátek přinese vrchol současné vlny veder, kdy … AKTUÁLNĚ Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Milovníci železnice, historie i rodiny s dětmi si přijdou na své v sobotu 1. srpna, … TIP NA VÝLET Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Příbramský klub Peklo se po prázdninové pauze znovu otevírá a hned startuje silným … KULTURA Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala naléhavé varování před … AKTUÁLNĚ Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora v nezaměstnanosti může v prvních měsících dosáhnout až 38 500 korun. V době, … ANKETA Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a … ZAJÍMAVOSTI Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na … SPORT
Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz