Jablonná zasáhla proti bezohledným řidičům
1. srpna 2019 (14:06)
Přestože se v obci pravidelně měří rychlost dopravní policií, i tak se najde mnoho řidičů, kteří nerespektují předepsanou padesátku
Obec Jablonná byla nucena zakročit proti bezohledným řidičům, kteří projíždí obcí a nerespektují předepsanou padesátikilometrovou rychlost. Ze směru od Příbrami, nad hřištěm v Jablonné, tak přibyla dopravní značka omezující rychlost na 70 km/h. Zároveň s tím bylo umístěno označení této křižovatky z obou směrů. Vše bylo na žádost obce a bylo hrazeno z obecního rozpočtu. Radí si od toho slibují bezpečnější odbočování na Průhon především ze směru od Jablonné.
Zastupitelé se také rozhodli, že na vjezd do obce, opět ze směru od Příbrami, umístí informační radar. Na opakovanou žádost obce sice i zde provádí měření rychlosti přímo dopravní policie, ale přesto se najde mnoho řidičů bezohledných, kteří povolenou padesátku v obci nerespektují a ohrožují tak bezpečnost chodců i protijedoucích aut.
Na značky i radar musela obec předem získat povolení od dopravního úřadu v Příbrami a souhlasné vyjádření dopravní policie.
Zastupitelé se také rozhodli, že na vjezd do obce, opět ze směru od Příbrami, umístí informační radar. Na opakovanou žádost obce sice i zde provádí měření rychlosti přímo dopravní policie, ale přesto se najde mnoho řidičů bezohledných, kteří povolenou padesátku v obci nerespektují a ohrožují tak bezpečnost chodců i protijedoucích aut.
Na značky i radar musela obec předem získat povolení od dopravního úřadu v Příbrami a souhlasné vyjádření dopravní policie.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
jablonna.cz
jablonna.cz
autor: mir
Další články
V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů
Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny.
AKTUÁLNĚ
Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější?
Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový …
SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu
Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i …
KULTURA
Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí
Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE …
PR
Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu
Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím …
AKTUALIZOVÁNO
Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek
Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na …
AKTUALIZOVÁNO
Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek
Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v …
ANKETA
Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu!
Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, …
ANKETA
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou
S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty …
NEPŘEHLÉDNĚTE




