Ivan Šedivý: Nechci být opozicí za každou cenu
ROZHOVOR
20. října 2014 (06:28)
foto: pribram.cz
Lídr příbramské ODS Ivan Šedivý hodnotí v rozhovoru předvolební atmosféru v Příbrami a hledá příčiny neúspěchu své strany.
Volby zřejmě nedopadly podle vašich představ, čím si myslíte, že to bylo?
Volby nedopadly podle našeho očekávání, to je samozřejmé. Je na místě pogratulovat vítězům. Samozřejmě v sobě člověk může mít nějaký pohár trpkosti, protože ta předvolební atmosféra nebyla dobře nastavené. Objevovaly se pouze lži, polopravdy a útočné věci. Rozhodli jsme se nebránit a na nikoho neútočit, protože jsme předpokládali, že voliči ví, co je a není pravda, a že zhodnotí naše čtyřleté působení na radnici úspěšněji, protože si myslím, že se toho udělalo hodně. Je zajímavé, že Příbramáci to nevidí, ale vidí to všichni okolo, co přijedou do našeho města a říkají, jak Příbram prokoukla. Nedá se nic dělat, jednou za čas se má také přejít do opozice a doufám, už jenom pro Příbramáky, že ti nástupci to budou dělat lépe, jak oni říkají. I když myslím, že jsme to špatně nedělali. Tím, co slibují, se ale vlámají do otevřených vrat. Třeba, že budou lépe vybírat výběrová řízení. To jinak nejde, je to podle zákona. Že budou uveřejňovat smlouvy. Když se podíváte na internet, tak ony tam jsou. Doufám, že po volbách se ta atmosféra změní. Ona ta společnost byla polarizovaná všude, ale v Příbrami to bylo extrémní. Už se objevovaly i známky nenávisti a osobních útoků, proto jsme naši kampaň vedli pouze pozitivně.
Když se podíváte na ty poslední 4 roky. Udělal byste během nich něco jinak?
Možná se víc bránit proti těm nepravdivým útokům. Na druhou stranu by to více polarizovalo společnost a to jsme nechtěli. Nelituji ničeho. Pracovali jsme podle nejlepšího vědomí a svědomí. Některé věci se zřejmě daly udělat líp, ale to už potom umí posoudit každý a dát radu, ale ve chvíli, kdy se máte rozhodnout, je to složitější. Navíc v koalici musíte hledat kompromisy.
Léta jste byl jedním z hlavních tvůrců, myslíte si, že je v něm prostor pro nějaké zlepšení a změny?
Líp už bylo. Společnost není ještě pořád v dobré ekonomické kondici, i když se to zlepšuje. Nyní se ale ukazují už i známky určité recese. On se ten rozpočet moc jinak dělat nedá. Dají se udělat různé priority, do školství, do sportu, do sociálních služeb atd. Myslím si ale, že ta křehká rovnováha, která zde byla po 25 letech vybudována, byla správná a snažili jsme se jí udržovat.
Myslíte si, že při vládnutí koalice ANO a TOP 09 pocítí Příbramáci nějakou změnu?
Na to neumím odpovědět. Něco jiného je dělat a něco jiného slibovat. Věřím, že se koalice bude chovat čestně a bude mít určitý nadhled. Jak říkám, vždycky se něco dá dělat líp a hůř. Přichází nová garnitura, která nemá zkušenost s řízením obce a zákonem o obcích. Oni mají určité představy, ale radnice není soukromá firma, ono je to trošku jiné, než si oni myslí. Kéž by to ale dělali lépe než my.
Může být i role opozičního zastupitele nějakým způsobem přínosná pro veřejnost?
I když jsem byl dva roky v opozici, tak já jsem jako jeden z mála opozičních zastupitelů hlasoval pro rozpočet. Chci vždy hlasovat pro to, co je dobré pro občany. Já si myslím, že opozice, kterou budu zastupovat, bude pro dobré věci a bude se snažit pomáhat. Nechceme být opozice za každou cenu.
Volby nedopadly podle našeho očekávání, to je samozřejmé. Je na místě pogratulovat vítězům. Samozřejmě v sobě člověk může mít nějaký pohár trpkosti, protože ta předvolební atmosféra nebyla dobře nastavené. Objevovaly se pouze lži, polopravdy a útočné věci. Rozhodli jsme se nebránit a na nikoho neútočit, protože jsme předpokládali, že voliči ví, co je a není pravda, a že zhodnotí naše čtyřleté působení na radnici úspěšněji, protože si myslím, že se toho udělalo hodně. Je zajímavé, že Příbramáci to nevidí, ale vidí to všichni okolo, co přijedou do našeho města a říkají, jak Příbram prokoukla. Nedá se nic dělat, jednou za čas se má také přejít do opozice a doufám, už jenom pro Příbramáky, že ti nástupci to budou dělat lépe, jak oni říkají. I když myslím, že jsme to špatně nedělali. Tím, co slibují, se ale vlámají do otevřených vrat. Třeba, že budou lépe vybírat výběrová řízení. To jinak nejde, je to podle zákona. Že budou uveřejňovat smlouvy. Když se podíváte na internet, tak ony tam jsou. Doufám, že po volbách se ta atmosféra změní. Ona ta společnost byla polarizovaná všude, ale v Příbrami to bylo extrémní. Už se objevovaly i známky nenávisti a osobních útoků, proto jsme naši kampaň vedli pouze pozitivně.
Když se podíváte na ty poslední 4 roky. Udělal byste během nich něco jinak?
Možná se víc bránit proti těm nepravdivým útokům. Na druhou stranu by to více polarizovalo společnost a to jsme nechtěli. Nelituji ničeho. Pracovali jsme podle nejlepšího vědomí a svědomí. Některé věci se zřejmě daly udělat líp, ale to už potom umí posoudit každý a dát radu, ale ve chvíli, kdy se máte rozhodnout, je to složitější. Navíc v koalici musíte hledat kompromisy.
Léta jste byl jedním z hlavních tvůrců, myslíte si, že je v něm prostor pro nějaké zlepšení a změny?
Líp už bylo. Společnost není ještě pořád v dobré ekonomické kondici, i když se to zlepšuje. Nyní se ale ukazují už i známky určité recese. On se ten rozpočet moc jinak dělat nedá. Dají se udělat různé priority, do školství, do sportu, do sociálních služeb atd. Myslím si ale, že ta křehká rovnováha, která zde byla po 25 letech vybudována, byla správná a snažili jsme se jí udržovat.
Myslíte si, že při vládnutí koalice ANO a TOP 09 pocítí Příbramáci nějakou změnu?
Na to neumím odpovědět. Něco jiného je dělat a něco jiného slibovat. Věřím, že se koalice bude chovat čestně a bude mít určitý nadhled. Jak říkám, vždycky se něco dá dělat líp a hůř. Přichází nová garnitura, která nemá zkušenost s řízením obce a zákonem o obcích. Oni mají určité představy, ale radnice není soukromá firma, ono je to trošku jiné, než si oni myslí. Kéž by to ale dělali lépe než my.
Může být i role opozičního zastupitele nějakým způsobem přínosná pro veřejnost?
I když jsem byl dva roky v opozici, tak já jsem jako jeden z mála opozičních zastupitelů hlasoval pro rozpočet. Chci vždy hlasovat pro to, co je dobré pro občany. Já si myslím, že opozice, kterou budu zastupovat, bude pro dobré věci a bude se snažit pomáhat. Nechceme být opozice za každou cenu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce
Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává …
ANKETA
/FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník
V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala …
AKTUALIZOVÁNO
Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing
V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou …
SPORT
U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku
Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. …
AKTUALIZOVÁNO
Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život
Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži …
ROZHOVOR
/FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči
Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od …
AKTUALIZOVÁNO
Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii
Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali.
Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho …
PŘÍRODA
V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník
V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. …
AKTUÁLNĚ
Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají
Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, …




