27. 6. svátek má Ladislav

Iva Pazderková roztančila děti i dospělé ve Strži u Dobříše. Akce Dětského domova Korkyně byla zaměřena na podporu pěstounství

7. června 2018   (08:05)
Iva Pazderková roztančila děti i dospělé ve Strži u Dobříše. Akce Dětského domova Korkyně byla zaměřena na podporu pěstounství

2000 novorozenců a batolat skončí každý rok v ústavu. Návštěvníci Zahradní slavnosti podpořili petici hlásající „Miminka do ústavu nepatří“


Dětský domov Korkyně uspořádal v neděli Zahradní slavnost v příjemném prostředí Památníku Karla Čapka ve Strži. Zahradní slavnost je vždy milým setkáním dětí z dětského domova, rodičů dětí, dárců, sponzorů, příznivců, podporovatelů a různých vážených hostů.

Letos byla slavnost zvlášť zaměřena na podporu pěstounství. Návštěvníci měli velký zájem o informace o tomto fenoménu, desítky lidí na místě podepsali petici za omezení ústavní péče pro nejmenší děti. Jak říká slogan organizace Dobrý start: „Z rodiny doletí dál“. Proto na zahradní slavnosti děti i dospělí vyráběli různobarevné papírové vlaštovky, které posílali do světa v soutěži o nejdelší hod (821cm!).

Pěstounství fandí i herečka Iva Pazderková, která celé odpoledne svižným tempem moderovala a na závěr svými písněmi roztančila dětské publikum. Iva zorganizovala i závěrečnou hromadnou přetahovanou rodiče versus děti. A co myslíte? Děti vyhrály na plné čáře!

Návštěvníci si mohli také vyzkoušet chození po laně a na chůdách, malování na obličej, fotbalovou školičku, výrobu papírové kytičky nebo hru petanq. Poklidnou atmosféru rozčeřili svým vystoupením swingoví Jakub a Olga Šafrovi, stejně jako šermíři Corpus Bellatores. A pro ty, co chtěli jenom odpočívat, bylo připraveno skvělé sladké i slané občerstvení, korunované kavárnou Café de Honduras.

Také si myslíte, že nejmenší děti do ústavu nepatří? Více informací naleznete na www.dobrystart.cz
Dětský domov Korkyně uspořádal v neděli …



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jitka Urbanová
DD Korkyně
autor: jk








Další články

Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii … AKTUALIZOVÁNO Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace … POZNÁVÁME BRDY Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco … AKTUÁLNĚ Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Meteorologové varují před etrémními teplotami a v té souvislosti zdravotníci … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel I tento víkend bude program na Příbramsku velmi pestrý. Barokní zámek ve Rtišovicích u … NEPŘEHLÉDNĚTE
Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala důrazné varování před … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz