28. 10. je státní svátek
ISŠ HPOS Příbram bodovala mezi sommeliery

12. října 2021   (09:20)
ISŠ HPOS Příbram bodovala mezi sommeliery
foto: Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb, Příbram

Velký úspěch zaznamenala ISŠ HPOS Příbram v prestižní soutěži BOHEMIA SEKT TROPHÉE – SOMMELIER ČR, kde se jednotliví účastníci utkali o titul nejlepšího sommeliera ČR – KATEGORIE TALENT.


Škola do soutěže vyslala dvě studentky oboru vzdělání Hotelnictví. Jednou z nich je již „ostřílená“ Pavla Zbíralová ze 4. ročníku, druhou je „nová tvář sommelierství“, a to Adéla Sochůrková z 2. ročníku. Dvě želízka v ohni, z nichž jedno zahořelo.

Soutěž probíhala 5. 10. 2021 v prostorách MAKRO Akademie v Praze – Stodůlky. Obě žákyně si vedly skvěle, ale jedna z nich byla prostě úspěšnější. Stříbrnou pozici obsadila „služebně starší“ Pavla Zbíralová. Adéla však neudělala ostudu ani sobě ani škole a úspěšně bodovala i v obtížných situacích. A co je vlastně součástí takové soutěže? Sommelieři museli absolvovat následující disciplíny: znalostní test, slepá degustace a popis vzorku vína, servis sektu a ve finálovém kole např. servis červeného vína a přiřazení vhodných nápojů k pokrmům v určeném menu. Ve všech disciplínách podala Pavla fantastický výkon a v silné konkurenci si stříbrnou pozici sommelierky ČR oprávněně zaslouží.
Oběma dívkám děkujeme za výbornou reprezentaci školy a do dalších soutěží jim přejeme hodně úspěchů.

Milan Pučálka
učitel odborných předmětů ISŠ HPOS Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Integrovaná střední škola hotelového provozu
obchodu a služeb
Příbram
autor: Milan Pučálka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz