3. 7. svátek má Radomír




iPady, nové výukové programy nebo čipy pro vyzvednutí dětí. Ve Školní sází na budoucnost

5. února 2021   (06:36)
iPady, nové výukové programy nebo čipy pro vyzvednutí dětí. Ve Školní sází na budoucnost
foto: pribram.cz

Příbramské školy se připravují na návrat žáků do školních lavic. ZŠ Školní nově investovala do jazykové učebny a dokončuje bezpečný elektronický systém pro vyzvedávání dětí ve školní družině.


Školní rok vstupuje do druhé poloviny a školy mohou bilancovat, jak se jim daří pracovat v nových podmínkách, zejména pak ve spojení s distanční výukou. „Všichni, bez výjimky, jsme se výrazně posunuli ve využívání moderních technologií v tom nejlepším slova smyslu,“ hodnotí pozitiva v dopise rodičům ředitelka ZŠ Školní v Příbrami Klára Karlíková.

Nové technologie od učebny jazyků…
V ZŠ Školní počítají s využitím nových a vyzkoušených technologií i do budoucna. „Zejména nabídka konzultací a doučování online je určitě velkou výhodou. A velké uplatnění nabízí i možnost zadávání úkolů a vkládání materiálů pro nemocné žáky do virtuální třídy,“ uvádí Klára Karlíková. Škola si také s úspěchem vyzkoušela zapojení žáka v karanténě do prezenční výuky.
V době, kdy se velká část dětí vzdělává doma, připravila škola moderní podmínky pro výuku jazyků. „Vybavili jsme učebnu cizích jazyků softwarem a kvalitními sluchátky. Žáci spolu budou moci konverzovat ve dvojicích či v malých skupinkách, aniž by je rušili ostatní spolužáci. Učitel má možnost náslechu jednotlivých skupin nebo konverzace s konkrétními žáky,“ nastiňuje Klára Karlíková.
… po školní družinu
Jazykovou výuku lze zkombinovat s prací na iPadech, které byly spolu se školními počítači vybaveny novými výukovými programy. V iPadech jsou nainstalovány nejen programy pro výuku jazyků, ale také matematiku a další předměty druhého stupně. Na prvním stupni využívá ZŠ Školní programy Didakta a elektronické učebnice Nová škola Brno zejména v matematice, češtině a prvouce. Některé programy škola platí, část z nich je zdarma. „Doufáme, že se nám brzy vrátí alespoň žáci třetích až pátých tříd, aby vše mohli vyzkoušet v praxi,“ věří Klára Karlíková.

Dokončován je rovněž nový systém ve školní družině. Rodiče při příchodu použijí čip a na terminálu se zobrazí, zda je jejich dítě připravené k vyzvednutí, nebo zda mají chvíli počkat (např. když je družina právě na obědě), či si mohou dítě vyzvednout na školním hřišti. Vychovatelka zároveň dostane informaci, kdo pro žáka přišel. „Jde o systém, který se osvědčil v mnoha školách po celé republice a který výrazně přispívá k bezpečnosti žáků,“ dodává Klára Karlíková.
Pomáhají neziskové organizace i rodiče
„Jsem moc ráda, že se nám podařilo do distanční výuky zapojit všechny žáky školy,“ vrací se k uplynulému půlroku Klára Karlíková. Do téměř dvaceti rodin zapůjčila škola notebooky z vlastních zdrojů nebo s pomocí dárců z řad rodičů. „Pět notebooků darovala prostřednictvím neziskové organizace Česko.Digital firma Medtronic,“ zmiňuje další zdroj Klára Karlíková. Při zajištění internetového připojení vyšlo škole vstříc například vedení azylového domu v Příbrami.
Na distanční výuce se podílí rovněž nízkoprahové zařízení Bedna, kde se žáci školy s pomocí pracovníků Bedny připojují k online výuce a vypracovávají úkoly. „V souladu s platným vládním nařízením docházejí jednotliví žáci také do školy na doučování vedené učiteli, asistentkami či vedením školy. Popřípadě se účastní online výuky přímo ze školy,“ doplňuje Klára Karlíková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. … HISTORIE Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. … AKTUÁLNĚ Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma … AKTUALIZOVÁNO Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, … TIP NA VÝLET Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i … FOTOGALERIE Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. … AKTUÁLNĚ Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Velká Británie, Španělsko i Francie už mají na jatkách povinné kamerové systémy, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz