Inverzní počasí v Česku přetrvá, od čtvrtka se začne oteplovat
20. ledna 2025 (09:30)
foto: pixabay
Nebe v Česku bude dál zatažené, slunce se ukáže spíše sporadicky. V noci bude mrznout, teploty přes den se budou podle předpovědi na počátku týdne držet kolem nuly, od čtvrtka se začne oteplovat. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
"Dnešek přinese znovu inverzní počasí, slunce bude svítit častěji na horách, kde bude většinou i tepleji než v nížinách," uvedl ČHMÚ na sociální síti X. Většinou bude zataženo nízkou oblačností nebo mrznoucí mlhy, jasno nebo skoro jasno očekávají meteorologové v nižších polohách jen výjimečně. Teploty se při celodenní mlze nebo nízké oblačnosti mají pohybovat kolem minus jednoho stupně Celsia, jinak od jednoho do šesti stupňů nad nulou.
Podobné počasí bude také v dalších dvou dnech, v úterý může zejména ve východní polovině Česka ojediněle slabě sněžit nebo padat mrznoucí déšť. Nejvyšší teploty pro oba dny ČHMÚ předpovídá od minus jednoho do plus tří stupňů Celsia, ve Slezsku mohou ojediněle vystoupat až k pěti stupňům nad nulou.
Ve čtvrtek se objeví místy déšť, ojediněle i mrznoucí, v Čechách může v nadmořských výškách nad 700 metrů i sněžit. Nebe bude dál podmračené nebo mlhavé. Teploty přes den se mají pohybovat od dvou do šesti stupňů Celsia, na Českomoravské vrchovině a na severozápadě Čech místy kolem nuly.
Ve čtvrtek se objeví místy déšť, ojediněle i mrznoucí, v Čechách může v nadmořských výškách nad 700 metrů i sněžit. Nebe bude dál podmračené nebo mlhavé. Teploty přes den se mají pohybovat od dvou do šesti stupňů Celsia, na Českomoravské vrchovině a na severozápadě Čech místy kolem nuly.
V pátek může sněžit už od 600 metrů nad mořem, teploty přes den se mohou vyšplhat až k sedmi stupňům Celsia. Podobné to bude také o víkendu, kdy může v nížinách ojediněle pršet. I v noci už bude nad nulou, teploty přes den mohou stoupat k osmi stupňům Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČHMÚ / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano
Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické …
AKTUÁLNĚ
Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky
Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž …
SPORT
Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun
Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem
Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, …
AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy
Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. …
KULTURA
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ




