5. 5. svátek má Klaudie




Interaktivní výstava „Lékaři bez hranic zblízka“ míří do Příbrami

26. dubna 2018   (08:11)
Interaktivní výstava „Lékaři bez hranic zblízka“ míří do Příbrami

Lékaři bez hranic mají dvě poslání. Jedním je poskytování zdravotní péče tam, kde je nedostupná. Tím druhým je přinášet o tom svědectví.



Jak vypadá pomoc během přírodní katastrofy? Co se děje při epidemii eboly? Jak chutná terapeutická pasta k léčbě dětské podvýživy? Co kreslí děti v uprchlických táborech či ve válce? Na tyto a mnohé další otázky poskytuje odpovědi putovní výstava nazvaná Lékaři bez hranic zblízka, která začíná v neděli v Benešově a postupně navštíví další česká města. V Příbrami bude k vidění od 30. května.

Expozice je tvořena dvěma stany, které používají Lékaři bez hranic na některých misích. Návštěvníci si je budou moci procházet a průvodci jim přiblíží, jak vypadá intervence v případě přírodních katastrof, boj s epidemiemi (s krvácivou horečkou ebola), psychosociální pomoc lidem prchajícím z domovů kvůli válkám, nepokojům, přírodním katastrofám, extrémní chudobě, nebo jak se léčí podvýživa.
Pro lepší názornost mohou zájemci ochutnat terapeutickou pastu k léčbě dětské podvýživy, vyzkoušet si triáž, masáž srdce, nebo díky brýlím na virtuální realitu nahlédnout například do uprchlického tábora Domíz v Iráku.

Vstup je zdarma. „Stejně jako je bezplatná péče, kterou poskytujeme pacientům v našich projektech. Naše pomoc je neutrální a nestranná, striktně ctíme zásady lékařské etiky a ošetřujeme všechny bez ohledu na rasu, náboženství nebo politické přesvědčení. Tyto hodnoty se za 46 let našeho fungování nezměnily,“ přibližuje Pavel Gruber, ředitel české kanceláře Lékařů bez hranic.

V Příbrami bude výstava na náměstí 17. listopadu od 30. května do 2. června.

Výstava „Lékaři bez hranic zblízka“ navštíví postupně vybraná města České republiky. V letošním roce plánuje zavítat do dvaceti měst Středočeského, Plzeňského a Jihočeského kraje. Nejprve zamíří do kraje Středočeského. Od neděle si ji budou moci po čtyři dny zájemci prohlédnout v Benešově. Následovat bude mimo jiné Kolín, Poděbrady, Nymburk, Brandýs nad Labem, Mělník, Rakovník, Beroun, Příbram, Tachov, Klatovy, Rokycany (konkrétní data naleznete níže).

Mediálním partnerem výstavy je Český rozhlas Dvojka.

Lékaři bez hranic jsou jednou z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Poskytují odbornou zdravotnickou pomoc ve více než 70 zemích světa, a to tam, kde se jí nedostává. Působí v oblastech postižených ozbrojenými konflikty, epidemiemi či přírodními katastrofami a poskytují pomoc lidem, kteří jsou z různých důvodů vyloučeni ze systému zdravotní péče. Lékaři bez hranic přinášejí také svědectví o situaci lidí v nouzi a příčinách krizí.

Tel. desk: (+420) 257 090 156 Tel. office: (+420) 257 090 150 e-mail: iveta.polochova@lekari-bez-hranic.cz

Lékaře bez hranic lze podpořit ve veřejné sbírce, číslo účtu: 111 333/2700. Více informací o organizaci je zde.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pavlína Svobodová
tisková mluvčí radnice
autor: jk








Další články

Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale … LIFESTYLE Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé … ANKETA Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými … AKTUÁLNĚ Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní … Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za … AKTUÁLNĚ MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. … AKTUÁLNĚ Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo … LIFESTYLE PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. … AKTUÁLNĚ Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz