22. 4. svátek má Evžénie

Integrace Příbramska do PID bude spuštěna 29. června

15. dubna 2019   (11:09)
Integrace Příbramska do PID bude spuštěna 29. června

Cestující se musí připravit na několik novinek. Některé potěší, další naopak.


Již od poloviny roku, přesněji od 29. června 2019 bude spuštěna první etapa integrace veřejné dopravy na Příbramsku do systému PID. Ten umožní na jednu jízdenku využívat vlaky, autobusy i hromadnou dopravu. Vznikne celkem 6 nových autobusových linek, na kterých budou platit tarify dle PID.  

„Pokud se tak stane, budou si moci Příbramané koupit jednu jízdenku, na kterou bude možno dojet z Příbrami až na určené místo v Praze různými dopravními prostředky, tzn. vlakem, tramvají, autobusem, metrem a dalšími prostředky,“ vysvětlil již dříve starosta města Jindřich Vařeka (ANO).

Na trase z Příbrami do Prahy vzniknou linky 392,393 a 395, které by měly nahradit 12 stávajících linek. Nemělo by dojít k žádnému omezení, ale naopak prodloužení provozu až do pozdních večerních hodin, což v praxi znamená, že pojede spoj v návaznosti na poslední metro.

Pro některé cestující bude nepříjemná změna v nástupní a výstupní zastávce, která se přesune do terminálu Smíchovské nádraží. Pokud cestujete na Anděl, znamená to jízdu tramvají, či metrem, nebo přibližně 10 minut chůze pěšky. V rámci Příbrami se nebude jezdit přes Milínskou ulici, ale pouze přes autobusové nádraží v ulici Čs. armády. Obsluhována bude nově v Praze také zastávka na Lihovaru s přestupem na linky na pravý břeh Vltavy.

Hlavní linka 395 pojede přes Dobříš, interval bude mít 15 minut v ranní špičce, 20 minut ve zbytku dne a 30 minut o víkendech a večer. Přímý spoj bude nahrazen expresní linkou 393, která nepojede přes Dobříš. Cestující se mohou v letošním roce těšit také na nové velkokapacitní autobusy. Chybět nebude ani doplňková linka 392, která pojede i přes menší vesnice.

Dobrou zprávou je také prodloužení stávající linky 317 z Dobříše do Příbrami, a to přes obce Obořiště, Dlouhá Lhota, Dubenec a Háje.

Plné jízdné z Příbrami do Prahy vyjde na 68 Kč, společně s jízdenkou na pražskou MHD pak 84 Kč a 54 Kč, pokud máte aktivní tramvajenku. Ceny jsou ale pouze orientační.

Kompletní informace, včetně změn a schémat u všech autobusových linek najdete ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

"Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko Zastavili jsme se na slovíčko u místostarosty Martina Buršíka. 22. dubna 2019   (20:33) Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Pro následující dny platí výstraha ohledně silného větru a sucha. 22. dubna 2019   (17:00) Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Mezinárodní den bude oslaven i na Dobříši. 22. dubna 2019   (14:56) Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Více jak tři stovky účastníků měl letos 64. ročník silničního běhu mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí. 22. dubna 2019   (11:33) Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Parkování patří k největším tématům ve městě. 22. dubna 2019   (08:42) Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon 1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1) V neděli 21. dubna přivítala ve 29. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce tým z Plzně. 22. dubna 2019   (06:48) Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚ Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Poplatek za zábor veřejného prostranství se několikanásobně zvýšil. 21. dubna 2019   (09:23)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz