20. 1. svátek má Ilona

Integrace Příbramska do PID bude spuštěna 29. června

15. dubna 2019   (11:09)
Integrace Příbramska do PID bude spuštěna 29. června

Cestující se musí připravit na několik novinek. Některé potěší, další naopak.


Již od poloviny roku, přesněji od 29. června 2019 bude spuštěna první etapa integrace veřejné dopravy na Příbramsku do systému PID. Ten umožní na jednu jízdenku využívat vlaky, autobusy i hromadnou dopravu. Vznikne celkem 6 nových autobusových linek, na kterých budou platit tarify dle PID.  

„Pokud se tak stane, budou si moci Příbramané koupit jednu jízdenku, na kterou bude možno dojet z Příbrami až na určené místo v Praze různými dopravními prostředky, tzn. vlakem, tramvají, autobusem, metrem a dalšími prostředky,“ vysvětlil již dříve starosta města Jindřich Vařeka (ANO).

Na trase z Příbrami do Prahy vzniknou linky 392,393 a 395, které by měly nahradit 12 stávajících linek. Nemělo by dojít k žádnému omezení, ale naopak prodloužení provozu až do pozdních večerních hodin, což v praxi znamená, že pojede spoj v návaznosti na poslední metro.

Pro některé cestující bude nepříjemná změna v nástupní a výstupní zastávce, která se přesune do terminálu Smíchovské nádraží. Pokud cestujete na Anděl, znamená to jízdu tramvají, či metrem, nebo přibližně 10 minut chůze pěšky. V rámci Příbrami se nebude jezdit přes Milínskou ulici, ale pouze přes autobusové nádraží v ulici Čs. armády. Obsluhována bude nově v Praze také zastávka na Lihovaru s přestupem na linky na pravý břeh Vltavy.

Hlavní linka 395 pojede přes Dobříš, interval bude mít 15 minut v ranní špičce, 20 minut ve zbytku dne a 30 minut o víkendech a večer. Přímý spoj bude nahrazen expresní linkou 393, která nepojede přes Dobříš. Cestující se mohou v letošním roce těšit také na nové velkokapacitní autobusy. Chybět nebude ani doplňková linka 392, která pojede i přes menší vesnice.

Dobrou zprávou je také prodloužení stávající linky 317 z Dobříše do Příbrami, a to přes obce Obořiště, Dlouhá Lhota, Dubenec a Háje.

Plné jízdné z Příbrami do Prahy vyjde na 68 Kč, společně s jízdenkou na pražskou MHD pak 84 Kč a 54 Kč, pokud máte aktivní tramvajenku. Ceny jsou ale pouze orientační.

Kompletní informace, včetně změn a schémat u všech autobusových linek najdete ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz