16. 6. svátek má Zbyněk

Integrace Příbramska do PID bude spuštěna 29. června

15. dubna 2019   (11:09)
Integrace Příbramska do PID bude spuštěna 29. června

Cestující se musí připravit na několik novinek. Některé potěší, další naopak.


Již od poloviny roku, přesněji od 29. června 2019 bude spuštěna první etapa integrace veřejné dopravy na Příbramsku do systému PID. Ten umožní na jednu jízdenku využívat vlaky, autobusy i hromadnou dopravu. Vznikne celkem 6 nových autobusových linek, na kterých budou platit tarify dle PID.  

„Pokud se tak stane, budou si moci Příbramané koupit jednu jízdenku, na kterou bude možno dojet z Příbrami až na určené místo v Praze různými dopravními prostředky, tzn. vlakem, tramvají, autobusem, metrem a dalšími prostředky,“ vysvětlil již dříve starosta města Jindřich Vařeka (ANO).

Na trase z Příbrami do Prahy vzniknou linky 392,393 a 395, které by měly nahradit 12 stávajících linek. Nemělo by dojít k žádnému omezení, ale naopak prodloužení provozu až do pozdních večerních hodin, což v praxi znamená, že pojede spoj v návaznosti na poslední metro.

Pro některé cestující bude nepříjemná změna v nástupní a výstupní zastávce, která se přesune do terminálu Smíchovské nádraží. Pokud cestujete na Anděl, znamená to jízdu tramvají, či metrem, nebo přibližně 10 minut chůze pěšky. V rámci Příbrami se nebude jezdit přes Milínskou ulici, ale pouze přes autobusové nádraží v ulici Čs. armády. Obsluhována bude nově v Praze také zastávka na Lihovaru s přestupem na linky na pravý břeh Vltavy.

Hlavní linka 395 pojede přes Dobříš, interval bude mít 15 minut v ranní špičce, 20 minut ve zbytku dne a 30 minut o víkendech a večer. Přímý spoj bude nahrazen expresní linkou 393, která nepojede přes Dobříš. Cestující se mohou v letošním roce těšit také na nové velkokapacitní autobusy. Chybět nebude ani doplňková linka 392, která pojede i přes menší vesnice.

Dobrou zprávou je také prodloužení stávající linky 317 z Dobříše do Příbrami, a to přes obce Obořiště, Dlouhá Lhota, Dubenec a Háje.

Plné jízdné z Příbrami do Prahy vyjde na 68 Kč, společně s jízdenkou na pražskou MHD pak 84 Kč a 54 Kč, pokud máte aktivní tramvajenku. Ceny jsou ale pouze orientační.

Kompletní informace, včetně změn a schémat u všech autobusových linek najdete ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05) Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Vážná dopravní nehoda omezuje provoz na silnici I/4 16. června 2019   (08:21) AKTUALIZOVÁNO Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Průvod, bitva o korunu i otevřené prostory zámku přilákaly diváky z širokého okolí. 16. června 2019   (07:28) Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Pravděpodobně s nápadem, jak oživit předzahrádku, přišli obyvatelé na sídlišti 15. června 2019   (20:17) Přívalové deště a bouřka. Po slunečném týdnu přijde v neděli ochlazení Přívalové deště a bouřka. Po slunečném týdnu přijde v neděli ochlazení Dnes v noci se očekává výskyt velmi silných bouřek, doprovázených kroupami, nárazy větru a přívalovými srážkami 15. června 2019   (16:42) Hlavní útočnou silou Kocourů v příští sezóně bude Michal Kriško Hlavní útočnou silou Kocourů v příští sezóně bude Michal Kriško Michal Kriško je příbramským odchovancem, vyzkoušel ale i reprezentaci. 15. června 2019   (14:01) Aktuálně: Pro zraněného motorkáře přistává vrtulník, doprava na Skalce kolabuje Aktuálně: Pro zraněného motorkáře přistává vrtulník, doprava na Skalce kolabuje Policisté po dobu záchranných prací komunikaci zcela uzavřeli 15. června 2019   (10:33) Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu Do projektu se zapojilo i sedm škol z Příbramska 15. června 2019   (09:26)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz