Inspirace i pěší putování: Skalka u Mníšku pod Brdy se připravuje na Den poutníka
16. července 2024 (06:37)
foto: ilustrační, Pixabay – guillermo gavilla
Akce s přednáškami a kulturním programem se v barokním areálu uskuteční v pátek 19. července. Na Den poutníka naváže třídennídenní putování po Cestě Česka.
U příležitosti svátku patrona poutníků sv. Jakuba, který připadá na 25. července, se v barokním areálu Skalka u Mníšku pod Brdy uskuteční Den poutníka. Akce se koná v pátek 19. července a naváže na ni pěší putování po Cestě Česka.
Putováním k místu konání můžete zahájit i páteční den. V 9.00 je sraz v Řevnicích, odkud se na cestu ke Skalce vydáte s Petrem Hirschem. Od 13.00 se mohou návštěvníci těšit na setkání a diskuse s lidmi, kteří se podělí o zkušenosti ze svých poutních cest. Zájemci si prohlédnou poutní areál s kostelíkem sv. Máří Magdalény, klášterem, křížovou cestu a poustevnu. Jako zpestření slibují organizátoři udělení ocenění vybranému poutníkovi za mimořádný přínos v rámci šíření poutnictví. Večer zakončí koncert kapely Na Boso.
K akci a případnému noclehu na faře v Mníšku pod Brdy se přihlásíte na webu putovanizakoreny.cz. Navazující pěší putování s Petrem Hirschem ke cti sv. Jakuba pokračuje od 20. do 22. července.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Vyšly druhé Brdoviny, návštěvníky provedou Brdy a Podbrdskem
•Odjíždíte na dovolenou? Nenabízejte svůj dům či byt zlodějům
•Festival Repete Fest bude mít čtvrté opáčko. Rožmitálský zámek přivítá kapely Ida The Young, Tygroo nebo badfocuss
Další články
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO
Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce
Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují …
KRIMI
D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží
Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic …
DOPRAVA
Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku
Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně …
PR
Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami
Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky
Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a …
ROZHOVOR
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně
Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně …
ZAJÍMAVOSTI
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i …
ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu
Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u …
DOPRAVA




