16. 3. svátek má Elena a Herbert




Innogy od března znovu zvýši ceny plynu i elektřiny

24. ledna 2022   (17:25)
Innogy od března znovu zvýši ceny plynu i elektřiny
foto: ilustr/freepik

Plyn pro domácnosti a malé zákazníky v základním ceníku Standard od 7. března zdraží o 19 procent. Cena elektřiny ve stejném ceníku vzroste od 1. března o 14 procent.


Společnost innogy od března znovu zvýší ceny plynu a elektřiny. Plyn pro domácnosti a malé zákazníky v základním ceníku Standard od 7. března zdraží o 19 procent. Cena elektřiny ve stejném ceníku vzroste od 1. března o 14 procent. Zákazníků s fixovanou cenou, kterých je podle innogy většina, se změny nedotknou. Firma to sdělila v tiskové zprávě. Innogy zvýšila ceny energií už v lednu.

"Vývoj na velkoobchodních trzích je neúprosný. Do našeho nákupního portfolia se dostává stále více plynu za výrazně vyšší ceny. Ceny energií bohužel neklesají, a naopak se drží na vysokých úrovních," uvedl ředitel innogy pro maloobchod a marketing David Konvalina. Firma podle něj chtěla udržet ceny stabilní přes zimu, kdy je nejvyšší spotřeba.
Zdražení plynu o 19 procent bude pro domácnost v rodinném domě znamenat průměrný nárůst měsíční platby o 400 korun, v bytě 180 korun. Zákazník, který na zemním plynu pouze vaří, by měl v průměru zaplatit asi o 30 korun více.
Růst cen elektřiny pak pro domácnosti s nejčastější distribuční sazbou D02d, které na elektřině vaří, svítí a využívají běžné elektrospotřebiče, znamená při roční spotřebě 2,5 MWh navýšení měsíční platby o 190 korun. V menších bytech, kdy žijí jeden až dva lidé, bude nárůst poloviční. Změna se týká pouze zákazníků v distribuční zóně E.GD a PRE, zákazníků na distribučním území ČEZ Distribuce se zvýšení ceny netýká.

Většina zákazníků podle firmy zdražení nepocítí. Cenu elektřiny má zafixovanou 90 procent klientů, cenu plynu více než 60 procent domácností. "Aktuální úpravy základních ceníků se také netýkají zákazníků v režimu DPI (dodavatel poslední instance), ani těch, kteří DPI už opustili a uzavřeli s námi v poslední době nové smlouvy," dodal Konvalina.
Innogy už od ledna zdražila plyn o 15 procent a elektřinu o 19 procent. Ani v tomto případě se změny netýkaly zákazníků s fixovanou cenou.

V posledních měsících zvyšovaly ceny energií také další společnosti. ČEZ zdražil od 1. ledna dodávky elektřiny zhruba o třetinu, domácnosti si tak připlatí v průměru 250 korun měsíčně. Pražská teplárenská zvýšila od 1. prosince ceny tepla, průměrná pražská domácnost platí za teplo měsíčně o 250 až 350 Kč více než dříve. E.ON od ledna zvýšil ceny elektřiny v průměru o 17 procent, u plynu o 16 procent.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na … Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE
Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz