6. 7. je st. svátek (Mistr Jan Hus)

Iniciativa Chcípl PES chystá protesty proti opatřením a bude rozlévat polévku

7. prosince 2021   (11:44)
Iniciativa Chcípl PES chystá protesty proti opatřením a bude rozlévat polévku
foto: pribram.cz/Michal Čeleda

Zároveň organizují vánoční trhy, které vláda zakázala.


Iniciativa Chcípl PES chystá do konce letošního roku několik protestů proti opatřením proti šíření covidu-19. Drtivá většina akcí se bude konat v hlavním městě, kde budou zástupci iniciativy před Vánoci rozlévat rybí polévku. Zároveň organizují vánoční trhy, které vláda zakázala. Po republice rozešlou letáky s informacemi o covidu. Novinářům to dnes řekli předseda iniciativy Jakub Olbert a místopředseda Jiří Janeček. Iniciativa rovněž spustila petici proti povinnému očkování proti covidu a rovněž petici, aby se předseda STAN Vít Rakušan nestal ministrem vnitra v nové vládě.

"Dnes začínáme letákem svobody, který se bude distribuovat po celé republice. Má za úkol seznámit občany se základními informacemi o covidu. Nejsou tam uvedeny žádné hoaxy, ale veřejné a běžně dohledatelné informace," řekl Olbert. Na letáku prý budou čísla týkající se nákazy covidem, obsazenost nemocnic, vyjmenována porušení ústavy nařízeními vlády. Rovněž se zde vysloví lékaři sdružující se do Paralelní lékařské komory. "Nedělá se prevence, veškeré peníze na marketing se dávají na propagaci očkování, nejsou léky u praktiků a neléčí se," řekl Olbert.
První akce se uskuteční v Ostravě ve středu 8. prosince 2021. Jedná se o druhé setkání neočkovaných, které pořádá Volný blok, se kterým Chcípl PES spolupracuje. Další se bude konat 11. prosince v pražských Vysočanech před lékařským domem a pořádá jí Paralelní lékařská komora.
Jedna z největších demonstrací se uskuteční v neděli 12. prosince od 14:00 na Václavském náměstí v Praze. Odtud se po zhruba hodině projevů vydá pochod směrem ke sídlu vlády a na Pražský hrad. "Máme jedinečnou šanci ukázat této vládě i té budoucí, že naše svoboda je největší hodnota," řekl Olbert. Další demonstrace se bude konat v Praze na Palackého náměstí od 12:00.

Polévku budou zástupci iniciativy rozlévat na Staroměstském náměstí 20. prosince. "Předpokládáme, že primátor stáhne kalhoty a řekne, že se tam šíří covid, tak my jej zastoupíme," řekl Olbert. Závěrečný protest je připraven na poslední den v roce, tedy 31. prosince 2021 na Staroměstské náměstí od 18:00. Účelem je podle Janečka s Olbertem dodat lidem naději a víru do příštího roku

Iniciativa také spustila informační call centrum nazvanou linka svobody. Na ní funguje 10 operátorů, kteří lidem ve všední dny odpovídají na dotazy týkající se covidu i právních záležitostí.

Janeček dnes odmítl, že by zástupci iniciativy a její sympatizanti byli "extremisté". "Daří se nám sjednotit různé spolky a politická hnutí pod jeden prapor. Jsou to lidé, kteří nesouhlasí s porušováním ústavy. Naším cílem je dodržovat ústavu a osobní svobody," řekl.
Pod petici proti povinnému očkování se prý již podepsalo přes 36.000 lidí. "Nejsme proti očkování, ale proti povinnému očkování. My nechceme, aby nás léčil stát, ale odborníci a lékaři," řekl Janeček. Druhá petice se týká protestu proti angažmá Víta Rakušana ve vládě. Janeček s Olbertem nesouhlasí s jeho výroky souvisejícími s proticovidovými opatřeními jako jsou prý přísnější vymáhání opatření a udělování pokut. Nastupující vládě podle svých slov nevěří, že bude chtít zlepšit přístup k podnikatelům a živnostníkům lepší.

Iniciativa rovněž pořádá vánoční trhy, které vláda předminulý týden zakázala. Akce se koná každou sobotu v Jincích.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u … AKTUALIZOVÁNO Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), … AKTUÁLNĚ U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. … AKTUÁLNĚ Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Příbramská judistka Tereza Bodnárová prožívá mimořádně úspěšné období. V květnu … SPORT Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od … AKTUÁLNĚ Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům … AKTUÁLNĚ Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství … SPORT Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a … ZAJÍMAVOSTI
Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz