10. 7. svátek má Libuše




Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění

18. července 2019   (14:41)
Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění
foto: ONP

Centrum se zabývá léčbou cévní mozkové příhody neboli mrtvice.



„Dosáhli jsme dostatečného počtu pacientů, kteří byli moderně léčeni za splnění daných časových ukazatelů. Znamená to, že se v naší nemocnici léčí cévní mozkové příhody na úrovni srovnatelné s vyspělými evropskými pracovišti,“ vysvětluje MUDr. Jaroslav Korsa, primář neurologického oddělení ON Příbram, které je podstatnou částí iktového centra nemocnice, specializovaného centra zaměřeného na moderní léčbu cévní mozkové příhody (CMP).

Ocenění je udíleno na základě informací a dat z jednotlivých iktových center, které analyzuje mezinárodní agentura. Oceňování pracovišť probíhá od loňského roku. V příbramské nemocnici je ošetřováno přibližně 350 až 400 pacientů s CMP ročně.

Udělené ocenění je odměnou za dobrou práci nejen neurologického oddělení, ale i jednotky intenzivní péče interních oborů, urgentního příjmu, laboratoří, oddělení zobrazovacích metod, nebo rehabilitace. Zajímavostí je, že hodnocená data z iktových center v České Republice jsou srovnatelná s pracovišti v Německu nebo Švýcarsku.

„Cévní mozková příhoda (mrtvice) je akutní onemocnění, které postihuje lidi v nejrůznějším věku. Posunuje se i do nižších věkových kategorií. Nejčastěji se jedná o nedokrvení mozku (infarkt), nebo méně často o krvácení, což bývá způsobeno nejčastěji neléčeným, nebo nesprávně léčeným vysokým krevním tlakem. Značná část mozkových infarktů bývá způsobena problémem v oblasti srdce. Zejména fibrilací srdečních síní. Prevencí je správné léčení rizikových faktorů a také zdravý životní styl,“ shrnuje závěrem MUDr. Jaroslav Korsa.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ONP
autor: ONP








Další články

Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní … NEPŘEHLÉDNĚTE Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé … POLITIKA Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele … AKTUÁLNĚ Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. … ZAJÍMAVOSTI Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET
Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz