Ikonický stánek zmizel. Jiráskovy sady se postupně promění
1. února 2025 (09:49)
foto: pribram.cz / Ludmila Zelenková
S blížící se druhou etapou revitalizace Jiráskových sadů končí éra už dávno nevyužitého, ale předtím oblíbeného stánku. Ten sloužil jako trafika a později se proměnil ve stánek s občerstvením, který si lidé spojují s nabídkou občerstvení, a zvláště pak burgerů. Chátrající objekt musel ustoupit modernizaci.
Kdysi ikonický stánek už dávno ztratil své využití a tak nedávno zmizel. Místostarosta Příbrami Miroslav Peterka (ODS) uvedl, že majitel dodržel dohodu ohledně odstranění stánku do dohodnutého data. Práce zahrnovaly odpojení sítí a demontáž objektu.
„Revitalizace parku v této lokalitě probíhá ve třech etapách,“ vysvětluje místostarosta Vladimír Karpíšek (ANO). „První, zaměřená na spodní část Jiráskových sadů, má být dokončena do června 2025. Druhá etapa, zahrnující rekonstrukci levé strany parku za autobusovým zálivem před školními budovami, by měla být hotova do března 2026,“ přiblížil Karpíšek.
Poslední, třetí etapa, se pak zaměří na projekt Kanalizace u spadiště a úpravy v ulici Pivovarská. To je v plánu mezi dubnem a prosincem příštího roku. V této etapě radnice slibuje zachování veřejných WC nebo bude hledat jiné řešení. Majitel objektu, kde jsou veřejné WC radnici slíbil, že je zachová.
Proměna Jiráskových sadů slibuje obyvatelům nejen modernější a funkční veřejný prostor, ale i důstojnou vzpomínku na místa, která byla po desetiletí součástí jejich každodenního života.
Poslední, třetí etapa, se pak zaměří na projekt Kanalizace u spadiště a úpravy v ulici Pivovarská. To je v plánu mezi dubnem a prosincem příštího roku. V této etapě radnice slibuje zachování veřejných WC nebo bude hledat jiné řešení. Majitel objektu, kde jsou veřejné WC radnici slíbil, že je zachová.
Proměna Jiráskových sadů slibuje obyvatelům nejen modernější a funkční veřejný prostor, ale i důstojnou vzpomínku na místa, která byla po desetiletí součástí jejich každodenního života.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Ludmila Zelenková
Další články
Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i …
KULTURA
Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí
Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE …
PR
Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu
Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím …
AKTUALIZOVÁNO
Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek
Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na …
AKTUALIZOVÁNO
Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek
Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v …
ANKETA
Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu!
Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, …
ANKETA
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou
S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“
Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu …
ROZHOVOR
Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků
Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je …
Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu
Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, …
ZAJÍMAVOSTI




