I maličkostí se dá vykouzlit úsměv. Říká restauratér, který se rozhodl zásobovat záchranáře nealko drinky
29. října 2020 (13:53)
foto: pribram.cz
Druhá vlna koronaviru, kdy jen v našem městě je téměř 700 nemocných a nemocniční lůžka se začínají plnit, nechává občany většinou chladnými. Najdou se však tací, kteří i přes vlastní ztráty příjmů pomohou.
Lékaři, sestry a další zaměstnanci nemocnic stojí v první linii v boji s koronavirem, potýkají se s únavou a vyčerpáním. Při fyzicky i psychicky náročném výkonu často nemají čas si odpočinout, natož se v klidu najíst a najít chvíli, aby mohli nabrat síly. Mnozí lidé je začali zásobovat nejen jídlem, ale i spoustou dalších věcí.
Například Miloslav Šmerda z restaurace Eldorádo se v této náročné situaci rozhodl pomoci zdravotníkům a věnoval jim během včerejšího odpoledne čtyřicet nealko drinků. Není to poprvé, kdy příbramská nemocnice zažívá vlnu solidarity. Jedno z místních pizzařství několikrát přivezlo jídlo nemocničnímu personálu až na oddělení, jiní podnikatelé například vozí vánočky nebo džusy.
Během února a března, kdy se v našem městě poprvé ukázaly první případy koronaviru, nosili lidé do nemocnice například ručně vyrobené roušky. Město nechalo na budovu úřadu práce nainstalovat svítící červené srdce, a i někteří obyvatelé Příbrami podpořili záchranné složky podobným gestem ve svých oknech.
Druhá vlna koronaviru, kdy jen v našem městě je téměř 700 nemocných a nemocniční lůžka se začínají plnit, nechává občany většinou chladnými. Najdou se však tací, kteří i přes vlastní ztráty příjmů pomohou. „Určitě toto onemocnění nezlehčuji. I když mám restauraci z důvodu vládních nařízeních uzavřenou a funguji pouze přes „okénko“, rád lidem v první linii alespoň nějak pomůžu,“ řekl Šmerda s tím, že i lidé po vyhlášení jeho výzvy na Facebooku přispívají finanční pomocí. „Je opravdu dojemné, jak jsou někteří lidé solidární. Nebývá výjimkou, že ke svému nápoji zaplatí jeden pro záchranáře. Nedávno přišla malá holka pro nápoj a předala mi vzkaz, na kterém napsala, že 50 korun je na drink pro nemocnici,“ řekl Šmerda, který připravuje občerstvení i pro záchranku a hasiče. „Chystám se tam ještě dnes večer, i maličkostí se dá vykouzlit úsměv,“ dodal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka
Další články
Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu
Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna
Příbramáci, pozor. Hledáme místo, kde vám pivo chutná nejvíc. Zapojte se do velké …
ANKETA
Nový Rybník Obořiště překvapuje. A tentokrát to není pivo.
Kdo jezdí k Novému Rybníku u Obořiště, ví, že se tam odpočívá skoro samo. Lidé z okolí …
PR
Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér!
Až do neděle 8. února můžete využít kluziště na náměstí 17. listopadu. V pátek …
Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají
Po několika měsících, kdy byly veřejné toalety v Jiráskových sadech kvůli rekonstrukci …
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po …
Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně
Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku …
V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu
Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká …
Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na …






