I když lidé ode dneška nemusí venku nosit roušky, velká část z nich si i dál ústa a nos zakrývá
25. května 2020 (13:04)
foto: pribram.cz
Nošení roušek, respirátorů či šátků bylo v Česku kvůli epidemii nového koronaviru až na výjimky povinné od 19. března.
I když lidé v Česku ode dneška už nemusí venku nosit při dodržení odstupů roušky, velká část z nich si i dál nos a ústa na veřejnosti zakrývá. Někteří si nasazovali roušku jen při průchodu kolem ostatních. Všichni bez rozdílu pak dál povinně nosí ochranu dýchacích cest při použití veřejné dopravy, v obchodech, úřadech, nemocnicích a dalších vnitřních prostorech.
Nošení roušek, respirátorů či šátků bylo v Česku kvůli epidemii nového koronaviru až na výjimky povinné od 19. března. Kvůli počátečnímu nedostatku ochranných pomůcek si je lidé vyráběli sami. Roušky se staly zřejmě nejvýraznějším symbolem mimořádných omezení volného pohybu i běžných aktivit kvůli nemoci covid-19, které stát v posledních týdnech postupně ruší.
V ulicích Příbrami měla dnes ráno roušku většina lidí. Před obchodními domy byla situace podobná, jako v minulých dnech. Na dotaz proč mají stále zakrytá ústa a nos většina reagovala tak, že si za dobu opatření zvykla. Někteří o omezení nevěděli, ale stejně dle jejich slov ještě nějaký čas toto opatření budou dodržovat.
"Mám astma a tak se bojím, i když vím, že v našem městě je situace klidná," odpověděl na dotaz v Pražské ulici muž středního věku, který dodal, že asi bude trvat delší dobu, než vyjde ven bez zakrytí obličeje. Se zakrytým obličejem pak byli vidět spíše lidé středního a staršího věku, mladí omezení uvítali. "Konečně se mohu nadechnout. Na terasách jsme bez roušek už týden, nedává smysl je nosit už vůbec," odvětila slečna před restaurací na náměstí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Srpnové zatmění Slunce: krátká tma uprostřed léta. Co uvidíme a kdy zvednout oči k nebi
Ve středu 12. srpna 2026 nás čeká jeden z nejhezčích nebeských úkazů — částečné …
ZAJÍMAVOSTI
Při dalším poklesu Orlíku začne Povodí Vltavy využívat zásobu vody ze Slap
Hladiny všech toků klesají a situace začíná být kritická. Pokud hladina Orlické …
AKTUÁLNĚ
Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje
Letní vedra mohou výrazně ovlivnit pracovní podmínky. Pokud teploty na pracovišti …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji
Nájemné dál roste a lidé mění své preference. Největší zájem je o menší byty, které se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu
Žně na Příbramsku dnes dramaticky komplikuje extrémní sucho a silný vítr, které …
AKTUALIZOVÁNO
Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte!
Je čas prázdnin a dovolených a tak se v přírodě pohybuje více lidí než jindy. S tím …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči
Na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči poskytne Středočeský kraj 15 organizacím …
AKTUÁLNĚ
Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy
Tento týden přinese převážně slunečné, teplé a suché počasí. Po krátkém ochlazení v …
AKTUÁLNĚ
Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA
Uskupení Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti oznámilo vznik společné kandidátky pro …
VOLBY 2026
Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky
Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí …
DOBŘÍŠ




