Hygienici: Voda ve středočeských koupalištích je dobrá, koupací sezona začne v pondělí
29. května 2022 (09:36)
foto: Krajská hygienická stanice / Orlík - Trhovky
Na lokalitách přehradní nádrže Orlík, kde je vzorkování umožněno přímo z lodě, dosahuje průhlednost vody až do 3 metrů.
Voda ve sledovaných středočeských přírodních koupalištích má po prvním hodnocení hygieniků většinou výbornou kvalitu. Velká část koupališť je ale zatím mimo provoz, koupací sezona začne oficiálně v pondělí, řekla mluvčí středočeské hygieny Dana Šalamunová.
"Odebrali jsme vzorky téměř na všech místech, voda je všude vhodná ke koupání, převážně je hodnocená stupněm jedna a na dvou místech stupněm dva," řekla Šalamunová. V pětistupňové škále to znamená nejlepší nebo mírně zhoršené hodnoty vody. Na stupni dva je podle měření kvalita vody v Písníku Bakov nad Jizerou na Mladoboleslavsku a v Pilském rybníku na Příbramsku. "Nejde o zdraví škodlivou vodu, nemá sinice, pouze je třeba mírně zakalená," doplnila Šalamunová. Na lokalitách přehradní nádrže Orlík, kde je vzorkování umožněno přímo z lodě, dosahuje průhlednost vody až do 3 metrů.
Většinu venkovních koupališť otevřou provozovatelé příští týden, například kolínská letní plovárna plánuje spustit provoz venkovního padesátimetrového bazénu s toboganem podle počasí zřejmě od 1. června. Rovněž pro provozovatele městského koupaliště v Příbrami bude rozhodující počasí, počítají se zahájením 3. června. Venkovní koupání už mohou od 1. května využívat návštěvníci Tyršova koupaliště v Rakovníku.
Výrazných změn se od letoška dočkají lidé na přírodním koupališti Jezero v Poděbradech. Město investovalo do nové budovy pro plavčíky, přístupových chodníků a vstupních turniketů, práce by měly být dokončeny do konce května.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / Krajská hygienická stanice
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbram chce od kraje získat dotaci na přestavbu autokempu na Nováku
•Rekonstrukce příbramského akvaparku se oddaluje, opozice postup města kritizuje
•Příbram začíná napouštět venkovní bazén. První návštěvníky přivítá v červnu
Další články
V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba
Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou …
Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 42,50 Kč …
AKTUÁLNĚ
Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl
Každý z nás se někdy zastaví a položí si jednoduchou otázku. „Dělám práci, která mě …
PR
Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem
Tento víkend se ponese hlavně v duchu kulturních akcí. Dobříšský zámek bude znít …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vedra se vracejí. Už od neděle udeří tropické teploty, příští týden bude znovu velmi horký
Po krátkém a sotva znatelném oddechu od veder se do Česka vrátí výrazně teplé počasí. …
AKTUÁLNĚ
O víkendu se zavřou tunely na Pražském okruhu. ŘSD toho využije a opraví i výtluky u D5
Pražský okruh čeká o víkendu úplná odstávka dvou tunelů. Lochkov i Cholupice se na 24 …
DOPRAVA
8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou!
Mezinárodní den koček připadá na 8. srpna, a protože kočky patří k nejoblíbenějším …
ZVÍŘATA
Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava
Jako váš spolehlivý dodavatel tepla rádi navštěvujeme místa, kde se scházejí rodiny, …
PR
Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série
Spider‑Man se po čtyřech letech vrací na plátno — a tentokrát i do Příbrami. V sobotu …
KULTURA
Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na falšované těstoviny z …
NEPŘEHLÉDNĚTE




