Hygienici uvažují, že se začátkem školy by mohlo dojít k zpřísnění podmínek pro nošení roušek
16. srpna 2020 (09:45)
Epidemiologové a hygienici s premiérem Andrejem Babišem (ANO) během zasedání vládní rady pro zdravotní rizika, které se budou účastnit i někteří další ministři, v pondělí posoudí plány na epidemiologická opatření související s koronavirem pro začátek školního roku. Vedle manuálů pro chod výuky by rada měla posoudit i podmínky pro fungování sportovních klubů či kulturních institucí. Rada bude diskutovat i o zkrácení doby karantény o čtyři dny na deset dnů, jak ho podpořil premiér.
"Je tam plno bodů, které budeme řešit. Budeme řešit sport, sociální zařízení, školy, kulturu, zvu k tomu ministry. Bude to velká rada, budeme se tím zabývat několik hodin," řekl k zasedání Babiš ČTK.
Ministerstvo školství čeká na zasedání rady, aby mohlo po schválení manuálů dokumenty rozeslat ředitelům škol. Během dvou týdnů by měli podle doporučení připravit rozběh nového školního roku. Vláda přitom nechce v případě přibývání nemocných koronavirem znovu školy plošně uzavřít. Jejich chod plánuje regulovat lokálně podle regionálního semaforu. Podobné manuály pro sportovní kluby chystá Národní sportovní agentura.
Hygienici a epidemiologové také zvažují zkrácení doby karantény, po kterou jsou izolováni lidé, kteří přišli s nemocnými do kontaktu, ze dvou týdnů na deset dnů.
"Budeme řešit ochranu seniorů a dalších zranitelných skupin obyvatelstva," sdělila ČTK ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Jednání rady se zúčastní i ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ministerstvo zprostředkovává jednání mezi uměleckými asociacemi či zástupci festivalů a hygieniky. Pořadatelé kulturních akcí usilují o rozvolnění opatření omezující počet jejich účastníků. Zaorálek už dříve opakovaně uvedl, že konání akcí s mnohatisícovou účastí bude asi i na podzim vyloučeno.
Rada ustavená koncem července má osm členů a předsedá jí Babiš. Vedle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Romana Prymuly, jsou jejími místopředsedy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Dalšími členy jsou ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), dva vládní zmocněnci, místopředseda Rady Asociace krajů Jiří Běhounek (ČSSD) a náměstek ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny David Šmehlík. Běhounek se podle informací z pondělního zasedání omluvil. Pozván navíc byl podle informací ČTK vedle ministra kultury Zaorálka a ministryně práce a sociálních věcí Maláčové šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami
Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze …
PR
Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení
Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na …
DOPRAVA
Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova
Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, …
FOTOGALERIE
Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc
V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě …
AKTUÁLNĚ
Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji
Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž …
DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky
V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě
Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. …
SPORT
Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení
Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích
Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc
Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry …
FOTOGALERIE





