18. 6. svátek má Milan

Hygienici se nestačili divit, občerstvení mělo sklad potravin v garáži

6. června 2019   (10:14)
Hygienici se nestačili divit, občerstvení mělo sklad potravin v garáži

Na základě podnětu, který upozorňoval na nevyhovující hygienické podmínky, provedli hygienici kontrolu občerstvení v Křešíně


Provozovna rychlého občerstvení byla zřízena ve zděném objektu v sousedství rodinného domu provozovatelky, bez předchozího projednání s orgánem ochrany veřejného zdraví.  Jedná se o sezónní provoz (duben-říjen), v odpoledních hodinách a o víkendu. V provozovně je prováděn výčep piva, příprava rychlého občerstvení z průmyslově vyráběných polotovarů a prodej točené zmrzliny vyráběné tzv. „za studena“.
 
Na místě samém byly zjištěny závažné hygienické nedostatky spočívající v nezajištění nejzákladnějších požadavků nezbytných pro přípravu a prodej občerstvení ve výše uvedeném rozsahu.  V době kontroly nebyla doložena kvalita vody z individuálního zdroje, který zásobuje provozovnu, v provozovně chybělo umývadlo, sklad potravin byl nevhodně zřízen v garáži, v prostoru přípravny byla podlaha znečištěna, zejména v těžko přístupných místech pod technologickým vybavením a pracovními stoly, zbytky potravin a prachem.  Některé pracovní plochy byly poškozené (olupující se omyvatelný povrch), grilovací deska byla silně znečištěna mastnotou žluté až hnědé barvy. Provozovatelka spotřebiteli neposkytla informaci o obsahu alergenů v nabízených pokrmech a nápojích.
 
S ohledem na výše uvedené, byl v prodejně okamžitě pozastaven výkon činnosti, při níž byly porušeny povinnosti v ochraně veřejného zdraví tj. v rozsahu přípravy točené zmrzliny, přípravy teplých a studených pokrmů a výčepu nápojů, do doby odstranění zjištěných závad.
 
S kontrolovanou osobou byla projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace. Za zjištěné nedostatky jí byl uložen finanční postih.
 
Provozovatelka bezprostředně po kontrole podnikla nezbytné kroky k tomu, aby mohla provoz občerstvení obnovit.
 
Opakovanou kontrolou provedenou dne 28. 5. 2019 bylo zjištěno, že zjištěné závady byly odstraněny.

Provozovna rychlého občerstvení byla zřízena …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice

autor: topDalší články

Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz