19. 9. svátek má Zita

Hygienici se nestačili divit, občerstvení mělo sklad potravin v garáži

6. června 2019   (10:14)
Hygienici se nestačili divit, občerstvení mělo sklad potravin v garáži

Na základě podnětu, který upozorňoval na nevyhovující hygienické podmínky, provedli hygienici kontrolu občerstvení v Křešíně


Provozovna rychlého občerstvení byla zřízena ve zděném objektu v sousedství rodinného domu provozovatelky, bez předchozího projednání s orgánem ochrany veřejného zdraví.  Jedná se o sezónní provoz (duben-říjen), v odpoledních hodinách a o víkendu. V provozovně je prováděn výčep piva, příprava rychlého občerstvení z průmyslově vyráběných polotovarů a prodej točené zmrzliny vyráběné tzv. „za studena“.
 
Na místě samém byly zjištěny závažné hygienické nedostatky spočívající v nezajištění nejzákladnějších požadavků nezbytných pro přípravu a prodej občerstvení ve výše uvedeném rozsahu.  V době kontroly nebyla doložena kvalita vody z individuálního zdroje, který zásobuje provozovnu, v provozovně chybělo umývadlo, sklad potravin byl nevhodně zřízen v garáži, v prostoru přípravny byla podlaha znečištěna, zejména v těžko přístupných místech pod technologickým vybavením a pracovními stoly, zbytky potravin a prachem.  Některé pracovní plochy byly poškozené (olupující se omyvatelný povrch), grilovací deska byla silně znečištěna mastnotou žluté až hnědé barvy. Provozovatelka spotřebiteli neposkytla informaci o obsahu alergenů v nabízených pokrmech a nápojích.
 
S ohledem na výše uvedené, byl v prodejně okamžitě pozastaven výkon činnosti, při níž byly porušeny povinnosti v ochraně veřejného zdraví tj. v rozsahu přípravy točené zmrzliny, přípravy teplých a studených pokrmů a výčepu nápojů, do doby odstranění zjištěných závad.
 
S kontrolovanou osobou byla projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace. Za zjištěné nedostatky jí byl uložen finanční postih.
 
Provozovatelka bezprostředně po kontrole podnikla nezbytné kroky k tomu, aby mohla provoz občerstvení obnovit.
 
Opakovanou kontrolou provedenou dne 28. 5. 2019 bylo zjištěno, že zjištěné závady byly odstraněny.

Provozovna rychlého občerstvení byla zřízena …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice

autor: topDalší články

Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Případ vraždy čtyřiašedesátiletého muže otřásl Březnicí koncem dubna tohoto roku. Krajský soud dnes poslal Lukáše B. do vězení. 18. září 2019   (19:23) Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz