Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu

2. srpna 2020   (10:49)
Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu

Kvalita vody na některých přírodních koupalištích se zhoršila. Nový rybník v Příbrami má vodu na nejlepším stupni.


Prázdniny se dostaly do své druhé poloviny. Díky teplému a slunečnému počasí v posledních dnech je čas strávený v blízkosti vodní hladiny a navíc v krásné přírodě to nejlepší, co můžeme udělat. V tomto týdnu bylo provedeno další kolo kontrol kvality vod v přírodních koupalištích a koupacích oblastech, které prověřilo kvalitu vody ve všech významných sledovaných lokalitách. 

Takové teplé počasí je zcela optimální pro koupací aktivity, méně příznivé je však pro vývoj kvality vody. To se potvrdilo i při posledním vzorkování přírodních koupališť, které proběhlo začátkem týdne. Situace není zatím vážná, nicméně v některých částech sledovaných lokalit došlo k poměrně významnému nárůstu fytoplanktonu, což se projevilo ve zhoršení vody.
Třetím stupněm je hodnocena voda na většině odebíraných profilů ve středočeské části přehradní nádrže Orlík, konkrétně Podskalí, Trhovky a Lavičky, stejná situace je i ve dvou lokalitách v nádrži Slapy – Županovicích a Staré Živohošti.
Pro návštěvníky těchto oblastí to sice neznamená žádné omezení v koupacích aktivitách, nicméně lidem se sníženou imunitou, případně alergikům a malým dětem či těhotným ženám je doporučeno, aby se po vykoupání osprchovali.

V některých dalších lokalitách došlo také k rozvoji fytoplanktonu, který je však tvořen převážně řasami a neobsahuje sinice. Zvýšeným obsahem chlorofylu, který je ve fytoplanktonu obsažen, však dochází k zelenému zákalu vody a ta má sníženou průhlednost.
Ostatní sledované koupací oblasti a přírodní koupaliště mají vodu výbornou, hodnocenou stupněm 1. Konkrétně se jedná o Nový rybník v Příbrami, koupaliště v Jincích, Obecnici a v Březnici.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: SZM_Miroslava Poláková

autor: Jakub Pečenka

Další články

Většina lidí by podle ankety souhlasila s povinností roušek v obchodech Většina lidí by podle ankety souhlasila s povinností roušek v obchodech Po nových cyklotrasách se v Brdech projedou turisté již v polovině srpna Po nových cyklotrasách se v Brdech projedou turisté již v polovině srpna Snadnější orientaci cyklistům umožní nové značení tras v nejmladší chráněné krajinné oblasti v Brdech. 4. srpna 2020   (09:38) Pivo teklo proudem, pod pódiem panovalo pogo. Z Kozárovic to dunělo Pivo teklo proudem, pod pódiem panovalo pogo. Z Kozárovic to dunělo Kultura Kraj podpořil petici za prohlášení kamenného mostu v Dobříši za kulturní památku Kraj podpořil petici za prohlášení kamenného mostu v Dobříši za kulturní památku Most byl podle petice vybudovaný kolem roku 1830 jako miniaturní replika Karlova mostu v Praze. 3. srpna 2020   (19:12) Chcete zažít pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály? Chcete zažít pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály? O posledním prázdninovém víkendu si můžete prohlédnout zblízka jediné létající savce – netopýry. Zajímavý program bude připraven pro děti i dospělé, nebude chybět ultrazvukový detektor, který zachytí pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály. 3. srpna 2020   (17:24) Příbramská nemocnice hledá vrchní sestru na urologické oddělení Příbramská nemocnice hledá vrchní sestru na urologické oddělení Výběrové řízení potrvá do konce srpna tohoto roku. 3. srpna 2020   (14:57) PR Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Doprava Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39)
Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz