31. 7. svátek má Ignác
Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu

2. srpna 2020   (10:49)
Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu
foto: pribram.cz

Kvalita vody na některých přírodních koupalištích se zhoršila. Nový rybník v Příbrami má vodu na nejlepším stupni.


Prázdniny se dostaly do své druhé poloviny. Díky teplému a slunečnému počasí v posledních dnech je čas strávený v blízkosti vodní hladiny a navíc v krásné přírodě to nejlepší, co můžeme udělat. V tomto týdnu bylo provedeno další kolo kontrol kvality vod v přírodních koupalištích a koupacích oblastech, které prověřilo kvalitu vody ve všech významných sledovaných lokalitách. 

Takové teplé počasí je zcela optimální pro koupací aktivity, méně příznivé je však pro vývoj kvality vody. To se potvrdilo i při posledním vzorkování přírodních koupališť, které proběhlo začátkem týdne. Situace není zatím vážná, nicméně v některých částech sledovaných lokalit došlo k poměrně významnému nárůstu fytoplanktonu, což se projevilo ve zhoršení vody.
Třetím stupněm je hodnocena voda na většině odebíraných profilů ve středočeské části přehradní nádrže Orlík, konkrétně Podskalí, Trhovky a Lavičky, stejná situace je i ve dvou lokalitách v nádrži Slapy – Županovicích a Staré Živohošti.
Pro návštěvníky těchto oblastí to sice neznamená žádné omezení v koupacích aktivitách, nicméně lidem se sníženou imunitou, případně alergikům a malým dětem či těhotným ženám je doporučeno, aby se po vykoupání osprchovali.

V některých dalších lokalitách došlo také k rozvoji fytoplanktonu, který je však tvořen převážně řasami a neobsahuje sinice. Zvýšeným obsahem chlorofylu, který je ve fytoplanktonu obsažen, však dochází k zelenému zákalu vody a ta má sníženou průhlednost.
Ostatní sledované koupací oblasti a přírodní koupaliště mají vodu výbornou, hodnocenou stupněm 1. Konkrétně se jedná o Nový rybník v Příbrami, koupaliště v Jincích, Obecnici a v Březnici.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz