29. 9. svátek má Michal

Hygienici: Kvalita vody na Orlíku a na Slapech je výborná

5. června 2021   (09:52)
Hygienici: Kvalita vody na Orlíku a na Slapech je výborná
foto: Krajská hygienická stanice

Rok s rokem se sešel a začátek rekreační sezóny klepe na dveře. Tak jako každý rok bude hygienická stanice spolu s provozovateli koupališť sledovat kvalitu koupacích vod.


Tento týden proběhla již druhá plánovaná kontrola koupališť ve volné přírodě, spojená s odběrem vzorků koupacích vod na jednotlivých sledovaných lokalitách. Odběr byl proveden ve všech koupacích oblastech, kontrolu kvality vody zajistili tento týden i někteří provozovatelé koupališť ve volné přírodě, velká část přírodních koupališť je však dosud mimo provoz. 

„Již při vlastních kontrolách přímo při odběrech bylo patrné, že vody neobsahují větší množství fytoplanktonu, který by se negativně projevil v průhlednosti. Průhlednost na sledovaných lokalitách dosahovala více jak 3 m a pozitivní vizuální hodnocení bylo potvrzeno i při dodání laboratorních rozborů, podle kterých se pak zpracovává konečné hodnocení kvality vody,“ uvedli hygienici.
Všechny sledované profily na přehradní nádrži Slapy i ve Středočeské části přehradního jezera Orlík mají výbornou kvalitu. Tomuto stavu rozhodně nahrává i současný vývoj počasí, kdy nepanují ještě výrazně horké dny. V příbřežních částech některých oblastí se na hladině objevily povlaky pylu, charakteristické pro toto období a v části sledovaných lokalit se již objevily sinice. Jejich počty jsou však zanedbatelné a na kvalitě vody se tento fakt nijak zásadně neprojevil.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Krajská hygienická stanice
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz