13. 8. svátek má Alena
Hygienici: Kvalita vody na Orlíku a na Slapech je výborná

23. května 2020   (17:17)
Hygienici: Kvalita vody na Orlíku a na Slapech je výborná

Letošní sezóna bude zcela určitě poznamenána koronavirovou krizí, která výrazně ovlivnila snad každou oblast našeho života. Omezený přístup k moři, zrušení all inclusive a vouchery nabádají k prožití prázdnin v Česku.


Rok s rokem se sešel a začátek rekreační sezóny klepe na dveře. Tak jako každý rok budou hygienické stanice spolu s provozovateli koupališť prostřednictvím pracovníků akreditovaných laboratoří sledovat na určených lokalitách v celé republice kvalitu koupacích vod. Termíny jednotlivých odběrů pro významné lokality jsou již určeny v monitorovacích kalendářích všech krajských hygienických stanic, provozovatelé malých místních koupališť začnou sledování před sezónním zprovozněním vlastních nádrží.

Letošní sezóna bude zcela určitě poznamenána koronavirovou krizí, která výrazně ovlivnila snad každou oblast našeho života. I přes současné komplikace, které se promítají jak do pracovní, tak i veřejné a společenské sféry, se různá omezující opatření pomalu rozvolňují. Své chování při návštěvě koupacích oblastí však musíme do jisté míry přizpůsobit současné situaci a dodržovat platná opatření. Pro návštěvníky přírodních koupališť budou vyvěšeny na všech informačních panelech v koupacích oblastech.
Kvalita vod je prozatím více než příznivá. „Ve Středočeském kraji bylo sledování zahájeno v pondělí 18. května, a podle výsledných analýz je výborná. V příbřežních částech vodních ploch se na některých místech se vlivem snížených dešťových srážek objevuje povrchové znečištění, tvořené pylem z kvetoucích stromů,“ uvedli dnes hygienici.
Pravděpodobně slunečné počasí způsobilo na několika lokalitách již v začátku sezóny zvýšený růst fytoplanktonu, což se projevilo sníženou průhledností. „Jedná se však o ojedinělé výskyty v lokalitách, které tento problém měly i v předchozích sezónách. Převážná část lokalit, včetně nejfrekventovanějších rekreačních oblastí Středočeského kraje – vodních nádrží Orlík a Slapy, má však vodu výbornou a přímo vybízející ke koupání,“ dodali hygienici s tím, že snad brzy dojde k oteplení.

Kempy na Příbramsku se připravují na otevření, kvůli koronaviru očekávají zvýšený zájem
 
Chatky v některých kempech v regionu jsou na letní sezonu už téměř vyprodané, zbývají poslední volné termíny. V tomto týdnu ještě přesně provozovatelé nevěděli, jaká se jich budou týkat mimořádná hygienická opatření. Nebyli si třeba jistí v tom, jestli bude možné otevřít společné sprchy. Ceny za ubytování se ale ve srovnání s loňskem výrazněji neměnily.
„Momentálně máme na letošní sezonu obsazeno asi ze tří čtvrtin, oproti minulým rokům zaznamenáváme zvýšenou poptávku jak na Trhovkách, tak i v kempu Bor. Především je zvýšený zájem o místa pro karavany,“ sdělila redakci provozní Denisa Válová.
 
Obdobná situace panuje i na Popelíkách. „Otevíráme 25. května. Zaznamenali jsme zvýšený zájem o chaty s vlastním sociálním zařízením, co se týče stanových ploch, zde je obsazeno z větší poloviny,“ uvedla Jana Valentová.
 
Nával rekreantů letos očekávají i v kempu Podskalí. „Červenec je zarezervován úplně celý, v srpnu máme rezervace asi na osmdesát procent,“ řekla Jana Květová s tím, že stále čekají na instrukce ohledně platných nařízeních vlády.
 
Letošní dovolené budou pravděpodobně epidemií koronaviru ovlivněny dramaticky. Rozhodovat nemusí jen omezení a příkazy jednotlivých zemí, ale i obavy Čechů, kteří se rozhodnou cestu do ciziny neriskovat. Podle některých cestovních agentur bude letošní léto časem, kdy lidé moře vymění za českou krajinu.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Facebook - Trhovky Camp

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojují každoročně, loni při ní v rámci celé republiky zkontrolovaly na 7500 aut a zjistily na 3200 přestupků. 12. srpna 2020   (18:05) Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Doprava na silnici I/4 byla částečně omezena. 12. srpna 2020   (15:26) Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI U třiceti procent odebraných vzorků zmrzlin byly bakterie typu salmonel. 12. srpna 2020   (14:20) V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Policisté i kriminalisté z Písecka a Příbramska spolupracovali na objasnění případů majetkové trestné činnosti. Skupina tří mužů měla krást a škodit opakovaně ve firmách v Tochovicích a v obcích Lety a Chrást. 12. srpna 2020   (11:44) Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Oproti loňsku se průměrná doba zvedla o 16 minut. 12. srpna 2020   (11:36) Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21)
Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz