11. 3. svátek má Anděla




Hygienici: Kvalita vody na Orlíku a na Slapech je stále výborná

5. června 2020   (18:21)
Hygienici: Kvalita vody na Orlíku a na Slapech je stále výborná
foto: pribram.cz

Rok s rokem se sešel a začátek rekreační sezóny klepe na dveře. Tak jako každý rok budou hygienické stanice spolu s provozovateli koupališť sledovat kvalitu koupacích vod.


Tento týden proběhla již druhá plánovaná kontrola koupališť ve volné přírodě, spojená s odběrem vzorků koupacích vod na jednotlivých sledovaných lokalitách. Mimo koupacích oblastí, zajistili v tomto týdnu kontroly kvality vody i někteří provozovatelé koupališť ve volné přírodě, velká část přírodních koupališť je však dosud mimo provoz. Na tento stav může mít vliv současné chladnější a uplakané počasí, možná i doznívající korovavirová krize.

„Již při vlastních kontrolách přímo při odběrech bylo patrné, že vody neobsahují větší množství fytoplanktonu, který by se negativně projevil v průhlednosti. Ta na sledovaných lokalitách dosahovala až 3 m a pozitivní vizuální hodnocení bylo potvrzeno i při dodání laboratorních rozborů, podle kterých se pak zpracovává konečné hodnocení kvality vody,“ uvedli hygienici.
Voda na všech sledovaných profilech na přehradní nádrži Slapy i ve Středočeské části přehradního jezera Orlík má výbornou kvalitu. Tomuto stavu rozhodně nahrává i současný vývoj počasí, kdy nepanují ještě výrazně teplé dny a častější přeháňky v posledním týdnu vyčistily i hladiny vodních ploch od všudy přítomného pylu. Na některých lokalitách se již objevily sinice, jejich počty jsou však zanedbatelné a na kvalitě vody se tento fakt nijak zásadně neprojevil.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR … BLESKOVÁ ZPRÁVA Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě … NEPŘEHLÉDNĚTE Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o … AKTUÁLNĚ Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při … NEPŘEHLÉDNĚTE Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky … AKTUALIZOVÁNO Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina … Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. … SPORT Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více … NEPŘEHLÉDNĚTE
Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz