14. 10. svátek má Agáta

Hygiena si posvítila na stánek s rychlým občerstvením v kempu Spálenka

30. července 2019   (17:33)
Hygiena si posvítila na stánek s rychlým občerstvením v kempu Spálenka

V provozovně byly nalezeny knedlíky s prošlým datem spotřeby, přepravka s pečivem na nádobě na odpad, znečištěné stěny. Opakovanou kontrolou však bylo prokázáno, že všechny tyto nedostatky byly odstraněny


Na základě podnětu spotřebitele, který upozorňoval na nevyhovující hygienické podmínky ve stánku s rychlým občerstvením umístěném v kempu Spálenka u Orlické přehrady, provedli v tomto zařízení zaměstnanci KHS dne 8. července 2019 kontrolu.

Jedná se o sezónní prodejní zařízení, ve kterém je pro návštěvníky kempu připravováno jednoduché občerstvení a dále je zde uskutečňován prodej omezeného sortimentu potravinářského zboží.
 
Kontrolou prodejního zařízení byly zjištěny hrubé hygienické nedostatky. V mrazícím zařízení umístěném ve stánku byly uloženy houskové a bramborové knedlíky s prošlým datem spotřeby. Dále hotové pokrmy (guláš, vařená čočka, vařené vepřové a hovězí maso, masová roláda aj.) a syrové mražené maso, které byly dle sdělení pro osobní spotřebu kontrolované osoby. Vše bylo zcela nevhodně uloženo společně s potravinami určenými pro prodej spotřebitelům.
 
Na nezakryté umělohmotné nádobě na odpad byla v době kontroly uložena přepravka s pečivem, hned vedle položeny na zemi brambory a cibule (v perforovaných pytlích). Exponované povrchy stěn stánku (v okolí umývadla, dvojdřezu, mikrovlnné trouby a plynového sporáku) byly znečištěny zbytky potravin, na stěnách místy pozorován výskyt pavučin, povrchy podlah byly poškozené (potrhaná PVC krytina), rámy oken a dveří na mnoha místech poškozeny rzí.
 
Provozovatel stánku neměl k dispozici vhodné příslušenství pro udržování odpovídající osobní hygieny. Vyčleněná WC kabina v areálu tábořiště byla ve špatném stavebně-technickém stavu a provozovatel neměl od uzamčené kabiny klíče.
 
Na místě samém byla provozovateli nařízena likvidace potravin jiných než bezpečných a následně byla provozovateli omezena činnost pouze na prodej potravin v originálním balení.
  
S provozovatelem zařízení byla neprodleně projednána potřebná nápravná opatření a za zjištěné závady mu byl uložen finanční postih.
  
Opakovanou kontrolou provedenou dne 25. 7. 2019 bylo zjištěno, že ve stánku byl proveden řádný úklid, byly odstraněny potraviny s prošlým datem spotřeby a potraviny a pokrmy určené pro osobní spotřebu provozovatele. Vedle stánku byla umístěna mobilní WC kabina určená výhradně pro personál prodejního zařízení.
 

Dle sdělení starostky Obce Bohostice, která je majitelem stánku, bude před zahájením příští letní sezóny provedena celková rekonstrukce prodejního zařízení.
 

Na základě podnětu spotřebitele, který …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

autor: mirDalší články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz