24. 8. svátek má Bartoloměj

Hygiena si posvítila na stánek s rychlým občerstvením v kempu Spálenka

30. července 2019   (17:33)
Hygiena si posvítila na stánek s rychlým občerstvením v kempu Spálenka

V provozovně byly nalezeny knedlíky s prošlým datem spotřeby, přepravka s pečivem na nádobě na odpad, znečištěné stěny. Opakovanou kontrolou však bylo prokázáno, že všechny tyto nedostatky byly odstraněny


Na základě podnětu spotřebitele, který upozorňoval na nevyhovující hygienické podmínky ve stánku s rychlým občerstvením umístěném v kempu Spálenka u Orlické přehrady, provedli v tomto zařízení zaměstnanci KHS dne 8. července 2019 kontrolu.

Jedná se o sezónní prodejní zařízení, ve kterém je pro návštěvníky kempu připravováno jednoduché občerstvení a dále je zde uskutečňován prodej omezeného sortimentu potravinářského zboží.
 
Kontrolou prodejního zařízení byly zjištěny hrubé hygienické nedostatky. V mrazícím zařízení umístěném ve stánku byly uloženy houskové a bramborové knedlíky s prošlým datem spotřeby. Dále hotové pokrmy (guláš, vařená čočka, vařené vepřové a hovězí maso, masová roláda aj.) a syrové mražené maso, které byly dle sdělení pro osobní spotřebu kontrolované osoby. Vše bylo zcela nevhodně uloženo společně s potravinami určenými pro prodej spotřebitelům.
 
Na nezakryté umělohmotné nádobě na odpad byla v době kontroly uložena přepravka s pečivem, hned vedle položeny na zemi brambory a cibule (v perforovaných pytlích). Exponované povrchy stěn stánku (v okolí umývadla, dvojdřezu, mikrovlnné trouby a plynového sporáku) byly znečištěny zbytky potravin, na stěnách místy pozorován výskyt pavučin, povrchy podlah byly poškozené (potrhaná PVC krytina), rámy oken a dveří na mnoha místech poškozeny rzí.
 
Provozovatel stánku neměl k dispozici vhodné příslušenství pro udržování odpovídající osobní hygieny. Vyčleněná WC kabina v areálu tábořiště byla ve špatném stavebně-technickém stavu a provozovatel neměl od uzamčené kabiny klíče.
 
Na místě samém byla provozovateli nařízena likvidace potravin jiných než bezpečných a následně byla provozovateli omezena činnost pouze na prodej potravin v originálním balení.
  
S provozovatelem zařízení byla neprodleně projednána potřebná nápravná opatření a za zjištěné závady mu byl uložen finanční postih.
  
Opakovanou kontrolou provedenou dne 25. 7. 2019 bylo zjištěno, že ve stánku byl proveden řádný úklid, byly odstraněny potraviny s prošlým datem spotřeby a potraviny a pokrmy určené pro osobní spotřebu provozovatele. Vedle stánku byla umístěna mobilní WC kabina určená výhradně pro personál prodejního zařízení.
 

Dle sdělení starostky Obce Bohostice, která je majitelem stánku, bude před zahájením příští letní sezóny provedena celková rekonstrukce prodejního zařízení.
 

Na základě podnětu spotřebitele, který …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

autor: mirDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz