17. 9. svátek má Naděžda

Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka

13. prosince 2018   (16:40)
Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka

Zde by to nebylo ani na párek v rohlíku.


Středočeští hygienici provedli kontrolu 1.11. v provozovně Restaurace u Jezírka. Ta se nachází v obci Hříměždice. Nyní byly vypracovány závěry z této kontroly a příliš povzbudivé nejsou. V zimním období se v provozovně nevaří, ani se nepřipravují jiné pokrmy. Během letní sezóny jsou pak dováženy teplé pokrmy a připravují se jednoduchá jídla z polotovarů.

Zaměstnanci KHS objevili nedostatky již při vstupu do objektu. Samotné vstupní prostory a zásobovací chodba, nesly značné stopy po tom, že se zde již dlouho neuklízelo. Ve skladech byly nalezeny i předměty, které nemají s činností provozu nic společného. Nechyběly tu kupříkladu kola od osobního automobilu, nářadí, motorová pila a spousty odpadu.

Téměř na všem ulpívala špína. Jak je vidno z fotografií, tak větrací zařízení bylo silně znečištěno a v prostorách celé kuchyně šlo najít černou mastnotu či silné vrstvy prachu. Maso bylo uloženo v pultovém mrazícím boxu bez jakéhokoliv označení a mnohdy s prošlým datem spotřeby. Dle vyjádření provozovatele šlo také o potraviny pro osobní potřebu.

Provozovatel také nedokázal doložit kvalitu pitné vody a z toho byly učiněny závěry. Nařízeno bylo kompletní vyčištění provozu a vyklizení věcí, které nesouvisely s podnikáním. Zlikvidovány měly být potraviny, které měly již prošlé datum spotřeby a rovněž zbytky jídel pro osobní potřebu.

Opakovaná kontrola ze dne 3.12. ukázala, že provozovna byla řádně vyčištěna a uvedena do požadovaného stavu. Majitel se však nevyhne finančnímu postihu.

Středočeští hygienici provedli kontrolu 1.11. …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Foto a info: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

autor: pmrDalší články

Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53) Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce V centru obce je komunikace zúžena a je bez chodníku, lidé tedy musí vždy sejít na vozovku. Omezení rychlosti je však podle úřadů zbytečné 17. září 2019   (06:13) Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Nedovolená konzumace je momentálně velmi trendy 16. září 2019   (17:59) Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Příbramské Technické služby denně po městě zlikvidují kolem jedné tuny odpadů z černých skládek 16. září 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz