25. 6. svátek má Ivan

Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka

13. prosince 2018   (16:40)
Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka

Zde by to nebylo ani na párek v rohlíku.


Středočeští hygienici provedli kontrolu 1.11. v provozovně Restaurace u Jezírka. Ta se nachází v obci Hříměždice. Nyní byly vypracovány závěry z této kontroly a příliš povzbudivé nejsou. V zimním období se v provozovně nevaří, ani se nepřipravují jiné pokrmy. Během letní sezóny jsou pak dováženy teplé pokrmy a připravují se jednoduchá jídla z polotovarů.

Zaměstnanci KHS objevili nedostatky již při vstupu do objektu. Samotné vstupní prostory a zásobovací chodba, nesly značné stopy po tom, že se zde již dlouho neuklízelo. Ve skladech byly nalezeny i předměty, které nemají s činností provozu nic společného. Nechyběly tu kupříkladu kola od osobního automobilu, nářadí, motorová pila a spousty odpadu.

Téměř na všem ulpívala špína. Jak je vidno z fotografií, tak větrací zařízení bylo silně znečištěno a v prostorách celé kuchyně šlo najít černou mastnotu či silné vrstvy prachu. Maso bylo uloženo v pultovém mrazícím boxu bez jakéhokoliv označení a mnohdy s prošlým datem spotřeby. Dle vyjádření provozovatele šlo také o potraviny pro osobní potřebu.

Provozovatel také nedokázal doložit kvalitu pitné vody a z toho byly učiněny závěry. Nařízeno bylo kompletní vyčištění provozu a vyklizení věcí, které nesouvisely s podnikáním. Zlikvidovány měly být potraviny, které měly již prošlé datum spotřeby a rovněž zbytky jídel pro osobní potřebu.

Opakovaná kontrola ze dne 3.12. ukázala, že provozovna byla řádně vyčištěna a uvedena do požadovaného stavu. Majitel se však nevyhne finančnímu postihu.

Středočeští hygienici provedli kontrolu 1.11. …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Foto a info: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

autor: pmrDalší články

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz