19. 5. svátek má Ivo

Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka

13. prosince 2018   (16:40)
Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka

Zde by to nebylo ani na párek v rohlíku.


Středočeští hygienici provedli kontrolu 1.11. v provozovně Restaurace u Jezírka. Ta se nachází v obci Hříměždice. Nyní byly vypracovány závěry z této kontroly a příliš povzbudivé nejsou. V zimním období se v provozovně nevaří, ani se nepřipravují jiné pokrmy. Během letní sezóny jsou pak dováženy teplé pokrmy a připravují se jednoduchá jídla z polotovarů.

Zaměstnanci KHS objevili nedostatky již při vstupu do objektu. Samotné vstupní prostory a zásobovací chodba, nesly značné stopy po tom, že se zde již dlouho neuklízelo. Ve skladech byly nalezeny i předměty, které nemají s činností provozu nic společného. Nechyběly tu kupříkladu kola od osobního automobilu, nářadí, motorová pila a spousty odpadu.

Téměř na všem ulpívala špína. Jak je vidno z fotografií, tak větrací zařízení bylo silně znečištěno a v prostorách celé kuchyně šlo najít černou mastnotu či silné vrstvy prachu. Maso bylo uloženo v pultovém mrazícím boxu bez jakéhokoliv označení a mnohdy s prošlým datem spotřeby. Dle vyjádření provozovatele šlo také o potraviny pro osobní potřebu.

Provozovatel také nedokázal doložit kvalitu pitné vody a z toho byly učiněny závěry. Nařízeno bylo kompletní vyčištění provozu a vyklizení věcí, které nesouvisely s podnikáním. Zlikvidovány měly být potraviny, které měly již prošlé datum spotřeby a rovněž zbytky jídel pro osobní potřebu.

Opakovaná kontrola ze dne 3.12. ukázala, že provozovna byla řádně vyčištěna a uvedena do požadovaného stavu. Majitel se však nevyhne finančnímu postihu.

Středočeští hygienici provedli kontrolu 1.11. …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Foto a info: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

autor: pmrDalší články

Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35) Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! U vážné dopravní nehody zasahují složky IZS 19. května 2019   (15:17) AKTUALIZOVÁNO V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí Děti i dospělí si dosyta užili pouťových atrakcí i velký výběr lahůdek na tradičních dobříšských Májovkách. 19. května 2019   (12:36) Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Je to historicky osmá nejvyšší účast. Dle pořadatelů k tomu přispělo pěkné počasí a zřejmě i stoupající chuť lidí chodit ven. 19. května 2019   (08:55) „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka Dalším hostem pořadu Na slovíčko je místostarosta města Jan Konvalinka. 19. května 2019   (06:47) Střídající Nizozemec nejen že obral 1.FK o body, ale zachránil i Opavu v lize Střídající Nizozemec nejen že obral 1.FK o body, ale zachránil i Opavu v lize SFC Opava - 1.FK Příbram 2:1 (1:0) V sobotu 18. května zavítala ve čtvrtém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech. 18. května 2019   (20:55) Cyklistická koncepce města Cyklistická koncepce města Vítězem prvního ročníku participativního rozpočtu Společně pro Příbram se v loňském roce stal návrh Josefa Hovorky Cyklistická koncepce města – Příbram na kole. S ohledem k blížící se realizaci město vydává dotazník, ve kterém se můžete vyjádřit. 18. května 2019   (17:34) Rozčilený muž odcizil baterii mobilních samaforů Rozčilený muž odcizil baterii mobilních samaforů Vzniklá škoda byla vyčíslena na více než 30 tisíc korun. 18. května 2019   (14:56) Zubní ambulance v nemocnici rozšiřuje ordinační dobu a bere nové pacienty Zubní ambulance v nemocnici rozšiřuje ordinační dobu a bere nové pacienty Počet volných míst je omezený a pravděpodobně neuspokojí poptávku všech zájemců. 18. května 2019   (11:56) Další Američan v Příbrami Další Američan v Příbrami Příbram Bobcats posiluje! Kromě amerického trenéra, o kterém jsme vás již informovali, tento týden přiletěl i Malik Washington. Dvaadvacetiletý rodák z Californie, donedávna hrající za Faulkner University. 18. května 2019   (09:20)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz