26. 4. svátek má Oto

Hvězdy světového kalibru na jediném pódiu zazpívají na nádvoří zámku Dobříš

5. června 2014   (18:17)
Hvězdy světového kalibru na jediném pódiu zazpívají na nádvoří zámku Dobříš

Vystoupení se uskuteční již tuto sobotu 7. června.


Dvě sólistky – sopranistky a dva sólisté – barytonista a tenorista. Umělci Národního divadla (ND) Marie Fajtová, Martin Šrejma, Yuki Šrejma Kinjo a Vratislav Kříž. V sobotu vystoupí všichni čtyři na jedinečném koncertu pod širým nebem na nádvoří zámku Dobříš.

Kromě přední české scény spojují umělce také hudební zkušenosti ze zahraničí či významná pěvecká ocenění. Už 7. června od 20 hodin promění prostranství před rokokovým zámkem v romantický amfiteátr. V první části jej opanují slavné operní árie a dueta, ve druhé polovině pak zazní známé skladby z operet.

Repertoár koncertu zahrnuje jména skladatelů B. Smetany, A. Dvořáka, W. A. Mozarta, G. Verdiho či J. Strausse.

„Chceme v lidech navodit dobrou náladu a energii, většinu melodií si budou jistě pobrukovat s námi,” řekl Vratislav Kříž, který spolu se svojí agenturou CROCE koncert spolupořádá. Sám působí jako sólista opery ND od roku 1987, ztvárnil zde role jako Rodrigue z Verdiho opery Don Carlos, Mozartova Dona Giovanniho, ale i Přemysla ze Smetanovy Libuše či Stárka z Janáčkovy Její pastorkyni. Působí na koncertních pódiích ve Švýcarsku, USA nebo Číně.

Pravidelných zahraničních koncertů se účastní také sólista Státní opery Praha a stálý host ND Martin Šrejma. V roce 2011 například nastudoval roli Michelise v Řeckých pašijích Bohuslava Martinů v Teatro Massimo v Palermu. Na svém kontě má roli Alfreda z La Traviaty, Tamina z Kouzelné flétny či Jeníka z Prodané nevěsty.

Sólistkou Opery Národního divadla je i sopranistka Marie Fajtová, která koncertně vystupuje s Pražskou komorní filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy. Úspěšně se představila ve francouzském Rennes, v Lucemburku nebo v královské opeře ve Versailles. Bývalá členka Divadla J. K. Tyla v Plzni v minulosti figurovala mimo jiné v roli Donny Elviry v opeře Don Giovanni, jako Zuzanka a Hraběnka ve Figarově svatbě, Frasquita v Carmen či Karolina v opeře Bedřicha Smetany Dvě vdovy.

V ženském hlasu bude Fajtové kontrovat zpěvačka a japonskými kořeny Yuki Šrejma Kinjo, která debutovala v pražském Stavovském divadle v roce 2008 s rolí Zerliny v Mozartově Donu Giovannim. Absolventka hudební akademie v italském Miláně zpívá také ve Státní opeře Praha (Papagena v Kouzelné flétně či Barbarina ve Figarově svatbě), v ND a nejsou jí cizí ani venkovní vystoupení – před dvěma lety debutovala na otáčivém hledišti v Českém Krumlově.  

Čtveřici pěvců povede na zámku Dobříš dirigent Opery Národního divadla v Praze František Drs. Jeho repertoár zahrnuje na třicet operních děl a dvanáct baletních provedení. V poslední době se podílel mimo jiné na nastudování světové premiéry opery Válka s mlokyVladimíra Franze. 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: foto: archiv zámku Dobříš

autor: Michaela RozšafnáDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz