25. 5. svátek má Viola

Huráááá! Dnes naposledy…. Vzhůru na prázdniny!

27. června 2018   (07:56)
Huráááá! Dnes naposledy…. Vzhůru na prázdniny!

Některé školy zavřou dveře za dětmi už dnes. Jak to vidí učitelka?


Prázdniny jsou tady, tak vzhůru za spoustou zážitků!  Milí rodiče, až se skloníte nad školním vysvědčením, zhluboka dýchejte a pokud uvidíte něco jiného, než byste si přáli, nedělejte unáhlené závěry a nepronášejte slova, která nejdou vzít zpět. Užijte si svých dítek v nadcházejících dnech volna, jak to jen jde. Některé školy vše podtrhnou a sečtou až v pátek – vydržte!
 
Co si o prázdninách myslí žáci, je nám naprosto jasné. Jak to vidí pedagogové, se nám svěřila jedna mladá příbramská paní učitelka:

„Každý ve škole vyhlíží blížící se volno se stejnou radosti, ať se jedná o děti nebo učitele. Děti se těší na dobu bez učení a domácích úkolů, učitelé zase na ticho a odpoledne bez opravování písemek a čtení referátů.
Poslední týden školy je plný administrativy a hlavně uklízení tříd, vybírání a rozdávání učebnic a v neposlední řadě odpočítávání...
Učitelé se na svou zaslouženou dovolenou těší již dlouho dopředu. Všichni si plánují hlavně odpočinek a relaxaci. Dříve učitelé jezdili na dětské tábory, ale v poslední době jezdí k moři, poznávají blízké i vzdálené krajiny, chodí po horách a věnují se svým rodinám a přátelům. Někteří dohání resty doma, třídí věci, vyhazují staré a nepotřebné, ale většina dovolené převažuje v duchu odpočinku.
Nástup do školy, týden před začátkem školního roku, je ale některými kantory brán jako nová výzva, a mnozí se již do školy těší – na kolegy i na děti, které jim přirostly k srdci a těší se na další společné zážitky. Přípravný týden také bývá často týdnem hledání, kam se poděly papíry, testy nebo připravené obrázky na novou třídní výzdobu.“
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz