22. 8. svátek má Bohuslav

Huráááá! Dnes naposledy…. Vzhůru na prázdniny!

27. června 2018   (07:56)
Huráááá! Dnes naposledy…. Vzhůru na prázdniny!

Některé školy zavřou dveře za dětmi už dnes. Jak to vidí učitelka?


Prázdniny jsou tady, tak vzhůru za spoustou zážitků!  Milí rodiče, až se skloníte nad školním vysvědčením, zhluboka dýchejte a pokud uvidíte něco jiného, než byste si přáli, nedělejte unáhlené závěry a nepronášejte slova, která nejdou vzít zpět. Užijte si svých dítek v nadcházejících dnech volna, jak to jen jde. Některé školy vše podtrhnou a sečtou až v pátek – vydržte!
 
Co si o prázdninách myslí žáci, je nám naprosto jasné. Jak to vidí pedagogové, se nám svěřila jedna mladá příbramská paní učitelka:

„Každý ve škole vyhlíží blížící se volno se stejnou radosti, ať se jedná o děti nebo učitele. Děti se těší na dobu bez učení a domácích úkolů, učitelé zase na ticho a odpoledne bez opravování písemek a čtení referátů.
Poslední týden školy je plný administrativy a hlavně uklízení tříd, vybírání a rozdávání učebnic a v neposlední řadě odpočítávání...
Učitelé se na svou zaslouženou dovolenou těší již dlouho dopředu. Všichni si plánují hlavně odpočinek a relaxaci. Dříve učitelé jezdili na dětské tábory, ale v poslední době jezdí k moři, poznávají blízké i vzdálené krajiny, chodí po horách a věnují se svým rodinám a přátelům. Někteří dohání resty doma, třídí věci, vyhazují staré a nepotřebné, ale většina dovolené převažuje v duchu odpočinku.
Nástup do školy, týden před začátkem školního roku, je ale některými kantory brán jako nová výzva, a mnozí se již do školy těší – na kolegy i na děti, které jim přirostly k srdci a těší se na další společné zážitky. Přípravný týden také bývá často týdnem hledání, kam se poděly papíry, testy nebo připravené obrázky na novou třídní výzdobu.“
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Policisté vydali tiskovou zprávu k včerejšímu incidentu v Kosově Hoře 22. srpna 2019   (09:02) Provoz  na dálnici omezil střet motorkáře s autem Provoz na dálnici omezil střet motorkáře s autem Při cestě do Prahy dbejte zvýšené opatrnosti 22. srpna 2019   (08:39) Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálně 22. srpna 2019   (06:27) Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz