19. 5. svátek má Ivo




Hudebník a komik Vojtaano představil koncertní klip, chystá desku a turné

24. září 2023   (07:08)
Hudebník a komik Vojtaano představil koncertní klip, chystá desku a turné
foto: Vojtaano/PR

Turné k albu zahájí Vojtaano v pátek 13. října v příbramském klubu Junior.


Hudebník, herec a stand-up komik Vojtěch Záveský, který vystupuje jako písničkář pod uměleckým jménem Vojtaano, vydá na začátku října třetí sólové album. Nahrávku s názvem Na trojku doprovází videoklip k písni Velký pán se záběry z letošního festivalu Mighty Sounds. Turné k albu zahájí Vojtaano v pátek 13. října v příbramském klubu Junior, křest se uskuteční ve středu 1. listopadu na koncertu v pražském klubu Futurum. Na turné zazní většina písní z nového alba.

"Posluchači mě uvidí především samotného s kytarou a samozřejmě budu hrát i všechny své osvědčené staré hity. Vždy se zeptám, zda je něco, co jsem nezahrál a co by chtěli lidé slyšet. Zahraju jakoukoliv starší pecku," slíbil Vojtaano.
Koncertní videoklip k písni Velkej pán považuje čtyřicetiletý umělec za určité shrnutí své hudební kariéry a ukázku svého živého vystupování. Vojtaano má podle svých slov živé vystupování na muzice nejraději a neuznává přednatočené hudební podklady.
"Vnímám ten směr, kdy čím dál víc kapel hraje z pásu, má puštěný nějaký základ ze studia a slyšíme třeba nástroje, které kapela zrovna nemá na jevišti. Jdu trochu proti proudu, na folku se mi vždycky líbilo, že tam nic z toho není potřeba. Považuju se za alternativního umělce, kterému nedělá problémy při koncertu přiznat, že něco zahrál blbě. Není to na vyprodanou O2 arenu, ale snad se vždycky najdou lidi, kteří přijdou na koncert, kde uslyší, jak se občas přehmátnu nebo pokazím text," uvedl.

Vojtaano před časem nahrál skladbu Lavina pro internetový seriál z fotbalového prostředí Vyšehrad a poté přidal Derby Song, kde s hercem Jakubem Štáfkem glosoval největší pražské fotbalové derby. Podílel se i na divácky úspěšném snímku Vyšehrad: Fylm, pro který složil několik písní a scénickou hudbu. "Docela jsem si ohmatal jak se dělá filmová hudba. Některé věci jsem vyloženě dělal poprvé, učil jsem se pracovat s programem a tak. Vyloženě se těším, až budu mít další podobný úkol, třeba do divadelního představení," podotkl Vojtaano.
Vystudovaný herec Záveský se objevil mimo jiné v epizodních rolích v seriálech Ulice, Helena, Kriminálka Anděl či Případy 1. oddělení. První výraznější role ztvárnil v sitcomu PanMáma a komediálním seriálu Vinaři. V celovečerním filmu se poprvé objevil roku 2015. Šlo o menší role ve dvou snímcích, v Rodinném filmu a v komedii Andílek na nervy.
"Herectví šlo teď na vedlejší kolej a trošku se obávám, že možná už nebude žádný velký návrat. Začal jsem odmítat věci, které mi nepřišly úplně zajímavé a byl jsem na rovinu varován, že se může stát, že z toho vypadnu. A opravdu mi castingové agentury přestaly volat a já jsem zjistil, že mi to nevadí. Myslím, že v budoucnu by mě nějaká hezká role ještě mohla čekat, ale už o tom přemýšlím čím dál míň," dodal umělec.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita … AKTUALIZOVÁNO Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v … NEPŘEHLÉDNĚTE Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních … BLESKOVÁ ZPRÁVA Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich … ZAJÍMAVOSTI Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na … AKTUÁLNĚ Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České … ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz