16. 10. svátek má Havel
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram – odložený, rozdělený, a přesto plný života

Komerční sdělení
5. září 2021   (13:24)
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram – odložený, rozdělený, a přesto plný života
foto: PR

Navzdory všem posunům, změnám termínů a koncertních míst nebo rozdělení na dvě části, má 52. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram rozhodně co nabídnout.


8. září uplyne 180 let od narození Antonína Dvořáka a v tento den zazní v Divadle A. Dvořáka Příbram tóny jeho Rusalky v podání Národního divadla Brno. O den později budou oslavy pokračovat v sále Městského úřadu Březnice, kde uslyšíte nejen tóny Dvořákových skladeb, ale také citace z dopisů rodině i přátelům, které přednese sopranistka Martina Kociánová za doprovodu harfistky Kateřiny Englichové.

Třetím dílem skládanky k poctě Antonína Dvořáka bude Benefiční koncert pro vilu Rusalku, spojený s mimořádným otevřením vily pro veřejnost. Nenechte si ujít koncert, který se ponese v duchu rodinného „muzicírování“, protože vedle manželů, virtuosů Terezie Fialové (klavír) a Jiřího Bárty (violoncello), vystoupí jako hosté děti Jiřího Bárty: Josef a Ayla Bártovi.

12. září v Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zazní hlasy laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a o dva dny později, 14. září, se odehraje premiéra komponovaného pořadu Antonín Dvořák a jeho vliv na americkou hudbu. Tvůrcem a zároveň průvodce večera je indický dirigent Debashish Chaudhuri.

18. září bude program festivalu lákat na další z Dvořákových milovaných míst. Přední český klarinetista Karel Dohnal se představí publiku spolu se smyčcovým triem České filharmonie na koncertě v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Třebsku. „Koncerty v kostelech jsou jedinečné. Vzniká neopakovatelná atmosféra, kterou cítím stejně já, jako interpret, tak i posluchači. Na koncert v Třebsku se těším o to víc, že je tento kostelík pamětníkem hry samotného Antonína Dvořáka“, říká Karel Dohnal.

24. září proběhne již pátý ročník Dne s Antonínem Dvořákem. Všichni příznivci se mohou těšit na několik koncertů situovaných do staré Příbrami a více než desítku pořadů pro děti z mateřských i základních škol a gymnázií.

Koncert kvarteta, jehož členů bude pět, tak by mohla vypadat poněkud nevážná pozvánka na koncert Zemlinského kvarteta, který proběhne 25. září v Galerii Františka Drtikola Příbram.

Crossover koncert jako vždy rozezní sál Domu Natura. 27. září posluchače potěší v podání Unique kvartetu celá plejáda skladeb v rozmezí od Humoresky A. Dvořáka přes melodie L. Armstronga, Beatles, A. Piazzolli nebo R. Charlese až po Adele či Metallicu.

Naopak koncert v zrcadlovém sále zámku Dobříš se nese vždy ve znamení klasické noblesy. Pražští komorní sólisté, kteří zde vystoupí 30. září, jsou naším nejdéle působícím smyčcovým orchestrem. V jejich čele stojí náš přední houslový virtuos Jan Mráček.

Slavnostní závěrečný koncert, plánovaný původně jako koncert zahajovací, proběhne v Divadle A. Dvořáka Příbram 12. října. Vystoupí na něm slovenští pěvci Lenka Máčiková Kusendová a Ondrej Šaling v doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba Kleckera. „Spievať opäť po dlhšej dobe je výnimočný pocit radosti, vďačnosti a dojatia. Ja to pociťujem, akoby som sa prebúdzala zo zlého sna a o to viac si vychutnávam tú ozajstnú radosť z práce, čo ma napĺňa,“ svěřuje se svými pocity Lenka Máčiková Kusendová.

Užijte si výjimečné kulturní zážitky a přijďte podpořit festival, který má za sebou těžké časy spojené s koronavirovou pandemií. Navzdory všem posunům, změnám termínů a koncertních míst nebo rozdělení na dvě části, má 52. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram rozhodně co nabídnout.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR
Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz