18. 3. svátek má Eduard




Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram dnes otevře Česká filharmonie

12. dubna 2022   (16:49)
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram dnes otevře Česká filharmonie
foto: Hudební festival Antonína Dvořáka

Do 7. června se v rámci 53. ročníku uskuteční 15 koncertů klasické hudby včetně Benefičního koncertu pro vilu Rusalku.


Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram dnes otevře v Divadle A. Dvořáka Česká filharmonie, která do Příbrami zavítá po 46 letech. Do 7. června se v rámci 53. ročníku uskuteční 15 koncertů klasické hudby včetně Benefičního koncertu pro vilu Rusalku, spojeného s mimořádným otevřením vily ve Vysoké u Příbrami pro veřejnost.

Hlavními cíli přehlídky, která se od roku 1969 koná v Příbrami a okolí na místech spjatých s Dvořákovým životem a dílem, zůstávají připomínka díla slavného skladatele a snaha přiblížit publiku díla české i světové klasické hudební tvorby. Festival zároveň vytváří prostor pro vznik nových děl či projektů.
Dramaturgická koncepce 53. ročníku podle ředitelky festivalu Albíny Dědičík Houškové odráží vnímání posledních dvou let ovlivněných pandemií covidu-19. Spojovacím prvkem koncertů je akordeon. Program přehlídky nabídne například unikátní zpracování Božské komedie v hudebně – vizuálním projektu dua Purgatio-Kchun v kostele sv. Jakuba, koncert Tria Českého rozhlasu doplněný básněmi Jaroslava Seiferta a Karla Čapka v Galerii Františka Drtikola nebo gospelový koncert amerického sboru Morningside Choir v prostoru baziliky minor na Svaté Hoře.
Oblíbeným open air koncertem na nádvoří na Svaté Hoře 5. června vyvrcholí čtyřletý cyklus dirigenta Debašiše Čaudhrího věnovaný Dvořákově pobytu ve Spojených státech a jeho vlivu na americkou hudbu. Závěrečný večer festivalu bude 7. června patřit pěvci Petru Nekorancovi, kterého doprovodí PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Roberta Jindry.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUALIZOVÁNO Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz