Hudební akce zvou v sobotu na Novák a Hořejší Oboru
5. září 2024 (11:00)
foto: Tony Schejbal / se souhlasem
Série koncertů přinesou v sobotu 7. září Bistro Fest v areálu Nový rybník a festival svobodné hudby VyOsení na Hořejší Oboře.
V sobotu 7. září se na několika místech v Příbrami „osvěžíte“ hudbou. Stejně jako v předchozích letech se v altánku Hořejší Obory uskuteční festival VyOsení. „VyOsení je pro mě srdcovka. Minulý rok se nadmíru vydařil a na festivalu se protočilo přes čtyři sta lidí. Věřím, že i díky nabitému line-upu bude akce úspěšná i tento rok,“ říká organizátor a člen místního sdružení Pirátů Tony Schejbal.
Festival se vymezuje proti současné podobě autorského zákona a praktikám OSA (Ochranný svaz autorský). Program zahájí v 15.00 smyčcové kvarteto Fidli Midli, po němž na pódium nastoupí lokální zpěvák Fero s početnou doprovodnou kapelou. Diváci se mohou těšit na studentskou punk-rockovou formaci Frain Breeze a pražského rappera Cringe Prince, který se nebojí improvizace. „Headlinerem festivalu svobodné hudby bude ikona české alternativní scény, uskupení Mutanti hledaj východisko,“ upozorňuje Tony Schejbal na koncert, který začne ve 21.00 a festival se vstupem zdarma uzavře.
Odpoledne plné muziky zažijete také na Bistro festu v prostoru venkovní restaurace Sezam v areálu Nový rybník, kde vystoupí řada místních kapel. Zahrají Hot Tune Paradox, Desiluze, Mushrooms, Pakáš a Ladies and Gentlemen. Začátek je v 15.00. Na hudební program můžete navázat filmovým, letní kino v sousedství promítne od 20.30 pokračování oceňovaného „animáku“ V hlavě 2.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Asanace Plzeňské i móda třicátých let. Hornické muzeum zve na přednášky k aktuální výstavě
•Třítrubecký zámeček v Brdech už nyní v září uvítá první nocležníky
•Příbram ožila festivalem pouličního divadla, potrvá do neděle
Další články
Podkroví Muzea města Dobříše ožilo tvořivostí
V podkrovních prostorách Muzea města Dobříše vznikl na konci loňského roku nový …
Oblastní nemocnici Příbram čekají provozní změny, ale i stavební úpravy, stěhování i nové vstupy
Příbramská nemocnice v první polovině roku 2026 upraví provoz několika oddělení. Změny …
Brdy pod kontrolou: Policisté řeší stovky přestupků ročně
Ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti Brdy zajišťují už deset let veřejný …
Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi
Město Rožmitál pod Třemšínem úspěšně získalo dvě dotace na podporu jednotky sboru …
Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace?
Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou …
ANKETA
Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace
Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na …
Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů
Strážníci Městské policie Příbram mají nově ve všech služebních vozidlech k dispozici …
Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa
Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl …
Příroda
Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče
Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už …
Osobák skončil pod traktorem
V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného …




