Hudebně-dramatická benefice pro vznikající křížovou cestu
28. září 2025 (14:00)
foto: Ilustrační foto / vytvořeno pomocí AI
V neděli 28. září se v Pastoračním centru v Dobříši uskuteční sváteční odpoledne plné hudby, divadla a setkání. Benefiční program, který potrvá od 14:30 do 18:30, podpoří vznikající křížovou cestu. Vstupné je dobrovolné a veškerý výtěžek bude věnován na dokončení tohoto jedinečného díla.
Od 14:30 se můžete těšit na divadelní představení Zatoulaná duše Sylvy Krobové a Bilba Reidingera, které citlivě vypráví o lidské duši v uspěchaném světě a je vhodné pro děti i dospělé. V 15:15 zazpívá pěvecký Trnkosbor několik veselých písní a od 16:10 vystoupí Max Materna se speciálně připraveným programem. V 17:00 přijde na řadu oblíbené představení Vrásky z lásky, poté v 17:45 zazní duchovní písně v podání Dobříšského chrámového sboru. Od 18:30 bude odpoledne zakončeno společnou modlitbou za město a vznikající křížovou cestu.
Součástí benefice bude také prodej originálních výtvarných děl, která speciálně pro tuto akci vytvoří Láďa Svoboda a Míra Beščec, a připojí se k nim i další místní umělci jako jsou Zuzka Hutňanová, Daniela Doubková, Marie Lhotová a Miro Pogran. Zajištěno bude základní nealkoholické občerstvení, vítány jsou i vlastní příspěvky.
Na místě bude připravena kasička a QR kód pro možnost finanční podpory. Všechen výtěžek bude použit na realizaci křížové cesty, jejíž kameny už dnes můžete potkávat při svých procházkách. Pojďme toto dílo společně dokončit.
Na místě bude připravena kasička a QR kód pro možnost finanční podpory. Všechen výtěžek bude použit na realizaci křížové cesty, jejíž kameny už dnes můžete potkávat při svých procházkách. Pojďme toto dílo společně dokončit.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová
Další články
Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami
Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa …
SPORT
Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč …
DOPRAVA
Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd
Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do …
ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem
Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? …
TIP NA VÝLET
Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty
Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických …
AKTUÁLNĚ
V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu
Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v …
AKTUÁLNĚ
Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit
Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku …
AKTUÁLNĚ
Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut
Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod …
AKTUALIZOVÁNO
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči …
AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu
PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze …
NEPŘEHLÉDNĚTE




