Hřiště pro všechny: Nový projekt navazuje na úspěšné „Na hřišti to žije“
26. dubna 2025 (14:30)
foto: Ilustrační foto / SZM
Po více než pěti letech plných pohybu, radosti a setkávání přichází oblíbený projekt „Na hřišti to žije“ s novou kapitolou. Od tohoto roku se mění nejen jeho organizace, ale i název a tím vítáme „Hřiště pro všechny“!
Původní projekt, který v listopadu 2019 odstartoval na Cvičně v Příbrami, si kladl za cíl rozhýbat děti a oživit veřejná hřiště mezi domy. A to se povedlo. Ani pandemie covidu ho nezastavila. Organizátoři připravovali výzvy formou videí, na které děti reagovaly vlastními nápady, fotografiemi a videí.
Po letech úspěšného fungování však přišel čas na změnu. Organizace akce nyní přechází pod Sportovní zařízení města Příbram (SZM) a s tím přichází i nový koncept. „Hřiště pro všechny“ se zaměří na propojení generací a zapojení širší veřejnosti. Program bude otevřený nejen dětem, ale i dospělým, seniorům a lidem s handicapem.
Cílem nového formátu je podpořit aktivní životní styl, budování komunit a vzájemné porozumění mezi různými skupinami obyvatel. A to vše zábavnou formou, zdarma a na čerstvém vzduchu.
Cílem nového formátu je podpořit aktivní životní styl, budování komunit a vzájemné porozumění mezi různými skupinami obyvatel. A to vše zábavnou formou, zdarma a na čerstvém vzduchu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová
Související
•V celém Česku začaly Dny dobrovolnictví
•Šest medailí pro plavecký klub Příbram na Zimním mistrovství ČR!
Další články
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč?
Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí …
ZAJÍMAVOSTI
Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem
Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení
V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla …
POČASÍ
Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva
Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně …
DOPRAVA
Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy
Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat …
AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat
Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou …
AKTUALIZOVÁNO




