Hranice by měly být uzavřené podle prezidenta Miloše Zemana jeden rok. Lidem doporučil vychutnat krásy české krajiny
19. dubna 2020 (19:19)
foto: pribram.cz, ČTK
"Trvale zastávám názor, že by hranice měly být uzavřeny rok, nikoliv dva roky, a to proto, aby výjezd nevyvolal vlnu epidemie, což se může stát zejména, když vyjíždíte do zemí, kde ta epidemie ještě neskončila," řekl prezident Miloš Zeman.
Hranice by měly být uzavřené podle prezidenta Miloše Zemana jeden rok. Lidem doporučil vychutnat krásy české krajiny. Sám plánuje léto trávit znovu na Vysočině, řekl dnes v rozhlasovém pořadu Press klub na Frekvenci 1. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v březnu uvedl, že cestování by mohlo být omezeno rok či dva. Neomezené cestování není podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) otázkou letošní letní sezony. Češi by mohli případně vyjet do vybraných zemí s nízkým rizikem nákazy. Mohlo by to být Chorvatsko nebo Slovensko.
"Trvale zastávám názor, že by hranice měly být uzavřeny rok, nikoliv dva roky, a to proto, aby výjezd nevyvolal vlnu epidemie, což se může stát zejména, když vyjíždíte do zemí, kde ta epidemie ještě neskončila," řekl Zeman.
Cestovní kanceláře, hotely a další podnikatelé v cestovním ruchu žádají vládu, aby uvedla alespoň předběžné termíny otevření hranic. Vývoj v tuzemsku ani okolních státech však podle kabinetu zatím nelze předvídat. "Dnes nevíme, jestli přijde druhá nebo třetí vlna. Dnes to můžeme nějak plánovat, ale moudřejší budeme na konci května," řekl v sobotu Vojtěch.
Kromě Chorvatska a Slovenska je příznivá situace podle cestovních kancelářích také v Bulharsku. O dvoustranných dohodách o výměně turistů by se podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže mohlo jednat také s Řeckem, Thajskem, Vietnamem nebo Maledivami.
V ČR platí od 16. března omezení volného pohybu. Opustit hranice lze jen v odůvodněných případech.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty
Šance pro Příbram - Naše Česko představila kandidátní listinu pro podzimní komunální …
VOLBY 2026
Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna?
Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika …
ZAJÍMAVOSTI
Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku
Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také …
AKTUÁLNĚ
Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách
Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního …
AKTUALIZOVÁNO
Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje
V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky
Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete …
TIP NA VÝLET
Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními
Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického …
AKTUÁLNĚ
Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech
Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v …
ZVÍŘATA
Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice
Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO




