Hranice 2 000 000 milionů návštěv portálu pribram.cz padla a rok 2018 ještě nekončí! Jak to vnímá majitel portálu Tomáš Pečenka?
ROZHOVOR
31. července 2018 (11:37)
Zatímco v roce 2017 vaše návštěvy překonaly počet jednoho milionu začátkem června, letos se o pouhé dva měsíce později vyšplhaly o celých 100 procent výše.
Vloni se počítadlo návštěv s koncem roku zastavilo na čísle 2 482 072, tehdy to byl důvod k oslavě, protože i rok 2017 se díky posunu o celý milion návštěv počítal k velmi úspěšným. Nyní jsme měsíc za první polovinou roku 2018 a k dnešnímu dni evidujeme přesně 2 029 794 návštěv.
Očekával jste takový další nárůst?
„V nárůst jsem samozřejmě doufal a určité cíle jsem si vytyčil, ale tohle jsem opravdu nečekal. To je prostě odměna za obětavou práci všech v redakci. Přinášet aktuální zpravodajství znamená být v pohotovosti v kteroukoli denní dobu, nevyjímaje víkendy a svátky. Jsem moc rád, že čtenáři tohle oceňují tím, že naše stránky navštěvují.
Jaký je tedy denní průměr návštěv?
„Denně nás navštíví v průměru 9 619 čtenářů. Opět ve srovnání s loňským rokem jde zhruba o třetinový nárůst z 6 378.
Jsou to pro vás jako majitele pouhá čísla?
„Ta čísla jsou pro mě hodně významná, vidím za nimi čtenáře a mám velkou radost, že se nám daří je stále více oslovovat. Kvůli nim se snažíme reagovat co nejrychleji na aktuální dění a přinášet čerstvé zprávy. Když vidím tu zpětnou vazbu, tak mě to fakt těší. Navíc náš portál je financován pouze z reklamy a tohle je obrovský signál pro inzerenty, že u nás budou opravdu vidět.“
Dost o číslech. Na Instagramu pribram.cz vás čtenáři mohli vidět u moře, jak trávíte letošní léto?
„Vydáváme denně v průměru sedm zpráv a právě proto, že pracujeme i o víkendech a svátcích si dovolenou dopřát musíme. Mám početnou rodinu, a nejmladší syn je teprve předškolák, takže jsem rád, když společně někam vyjedeme aspoň o prázdninách a můžu se dětem věnovat. Týden jsme byli na Kypru a teď ještě na prodloužený víkend na Moravě.“
Čekají čtenáře na stránkách portálu nějaká překvapení?
„Teď v létě je okurková sezóna, články jsou takové odpočinkovější. Čtenářům to nejspíš vyhovuje, protože poprvé v době dovolených nezažíváme žádný pokles sledovanosti, spíš naopak. Od konce prázdnin se rozjede předvolební boj a to se určitě na obsahu zpravodajství projeví.“
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk
Další články
Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“
Dagmar Pecková patří k nejvýraznějším českým umělkyním posledních desetiletí. Operní …
ROZHOVOR
Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor
Uživatelé Instagramu čeká důležitá změna. Po 8. květnu 2026 už platforma nebude …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd
Dům přírody Brd připravil na sobotu 21. března tematické odpoledne věnované …
POZNÁVÁME BRDY
Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu
Příbramsko má za sebou další hlasování o větrných elektrárnách. Po Starosedlském …
VIDEO
Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok
Důvěřivost lidí podle policie často nezná mezí. Zatímco na ulici by většina lidí svou …
Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami
Květy lýkovce náleží mezi první květy nejen jara, ale prvních měsíců roku. Keř totiž …
POZNÁVÁME BRDY
Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris
Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec …
Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli
Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která …
HISTORIE
Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života
Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. …
AKTUÁLNĚ
Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy
Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých …
AKTUÁLNĚ




