11. 2. svátek má Božena




Hospodaření středočeských krajských nemocnic loni skončilo v plusu

18. září 2023   (16:17)
Hospodaření středočeských krajských nemocnic loni skončilo v plusu
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Středočeské oblastní nemocnice jsou v Benešově, Kladně, Kolíně, Příbrami a Mladé Boleslavi.


Hospodaření pěti středočeských krajských nemocnic loni skončilo v plusu. V červených číslech se ocitla pouze takzvaná šestá nemocnice, což je organizace Nemocnice Středočeského kraje, poskytující servis krajským zdravotnickým zařízením. Její ztráta byla 118.000 korun. Na dnešním jednání krajského zastupitelstva to řekl hejtmančin náměstek pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

Středočeské oblastní nemocnice jsou v Benešově, Kladně, Kolíně, Příbrami a Mladé Boleslavi. Nejlépe si loni vedlo zařízení v Kolíně, které dosáhlo kladného hospodářského výsledku přes 68 milionů korun. Celkový hospodářský výsledek všech krajských nemocnic po zdanění byl přes 186 milionů korun. Hospodaření krajských nemocnic se ocitlo v plusu také v předloňském roce, v roce 2020 byla ve ztrátě jen benešovská nemocnice.
Opoziční zastupitel za ANO Robert Bezděk uvedl, že do budoucna bude nutné se věnovat nejen otázce investic, ale zejména personálním záležitostem. Náměstek Pavlík řekl, že personální situace ve zdravotnictví není jednoduchá v celé České republice, a dokonce ani v celé střední Evropě. "Je to problém, který se musí řešit napříč republikou," dodal.
Výsledky hospodaření nemocnic založených Středočeským krajem za rok 2022 v tisících korun:
Výsledky hospodaření nemocnic založených …
foto: Zdroj: krajský úřad

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Co se skrývá v oblíbené pěně na vlasy? Varování hlavní hygieničky Co se skrývá v oblíbené pěně na vlasy? Varování hlavní hygieničky Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo varování pro spotřebitele týkající se oblíbené … Bolavé místo v centru Příbrami.  Město zahájí jednání o prázdném pozemku Bolavé místo v centru Příbrami. Město zahájí jednání o prázdném pozemku Oplocený pozemek v horní části Václavského náměstí zůstává už několik let symbolem … Nepřehlédněte Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá … Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V … Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na … Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim … AKTUÁLNĚ /FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu /FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se … AKTUALIZOVÁNO V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu Hasiči právě teď zasahují v Dobříši. V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice … AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz