Horší kvalitu má ve Středočeském kraji voda dvou přírodních koupališť na Slapech
23. června 2022 (17:01)
foto: Krajská hygienická stanice
Středočeští hygienici hodnotí kvalitu vody na 22 přírodních koupalištích, v dalších to dělají jejich provozovatelé.
Většina středočeských přírodních koupališť má velmi dobrou kvalitu vody, v Županovicích a Živohošti na Slapské přehradě hygienici koupání nedoporučují citlivým lidem kvůli výskytu sinic. Vodu na ostatních místech v regionu hodnotili stupněm jedna nebo dva na pětistupňové škále, je tedy vhodná ke koupání, respektive má mírně zhoršené vlastnosti. Novinářům to dnes řekl vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální pro okres Příbram Luboš Mandík.
Stupněm tři, který označuje zhoršenou jakost vody nevhodnou ke koupání pro vnímavé jedince, vyhodnotili hygienici koupaliště Županovice a Živohošť na Slapské přehradě. Voda není kvůli sinicím vhodná pro citlivé lidi, mezi které patří děti, alergici či těhotné ženy. "Byly velmi horké dny a Slapy jsou na to náchylné, je to první vlna sinic, která by měla v červenci pominout," řekl Mandík. Lidé by se měli po koupání v těchto koupalištích osprchovat.
Na stupni dva s mírně zhoršenou vodu jsou písník v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, koupaliště Jureček v Říčanech u Prahy a koupaliště Vyžlovka u Prahy. Koupání na těchto místech není podle Mandíka zdravotně závadné, voda má pouze sníženou průhlednost.
Středočeští hygienici hodnotí kvalitu vody na 22 přírodních koupalištích, v dalších to dělají jejich provozovatelé. Hodnocení z pondělí zveřejnila krajská hygienická stanice na webu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Havajský High Jump se uskuteční již po třiadvacáté. Slibuje extrémní skoky a hudební program
•Návštěvníci příbramských sportovišť si za služby připlatí, ceny za plavání zůstávají pro letošek stejné
•Nová vyhláška reguluje hlučné práce o svátcích a nedělích
Další články
Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky
Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a …
ROZHOVOR
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně
Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně …
ZAJÍMAVOSTI
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i …
ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu
Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u …
DOPRAVA
Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření
Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto …
POČASÍ
Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje …
AKTUÁLNĚ
V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů
V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u …
DOPRAVA
Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží
Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají …
POLITIKA
Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy
Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu
S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále …




