Hornické muzeum Příbram hostilo malé badatele
23. srpna 2018 (12:45)
Dalších 18 fotografií v galerii
foto: pribram.cz
Příměstský tábor nabídl dětem každý den nahlédnutí do jiného vědního oboru. Pestrý program děti nadchl
Pokud máte zvídavé dítě a nestačíte odpovídat na jeho moudré otázky, pak jste promarnili jedinečnou šanci, pokud jste ho v minulém týdnu nesvěřili pracovníkům Hornického muzea Příbram.
foto: pribram.cz
Každý den se tu děti zábavnou formou seznamovaly s různými vědeckými obory. Spolu s geologem prozkoumaly podzemí dolu Anna, v podzemí dolu Vojtěch měřily nejužší i nejširší místa, výšku původní podlahy a sledovaly směr toku vody. Samozřejmě se také svezly důlním vláčkem. Na odvalu dolu Lill hledaly mineralogické vzorky a poté, navštívily mineralogickou expozici, kde svoje nálezy z odvalu porovnávaly s muzejními exponáty. Zejména děvčata si přišla na své při výrobě šperků z přírodnin nalezených v lese, chlapci je využili k výrobě nástrojů.
foto: pribram.cz
Archeologická dílna zaujala všechny a obrovskou radost zažily děti při nálezu trilobita. Došlo také na středověké kostýmy a dokonce i bitvu. Zoologický výzkum proběhl v lesopraku u Litavky. Na závěr týdne si šikovní badatelé vyzkoušeli pozici průvodce v muzeu. Na památku si odnesli malí vědci nejen zážitky, ale i diplomy. Pestrý zábavně naučný program připravený muzejními pracovníky se setkal s úspěchem a děti se již nyní těší na příští, už třetí ročník tábora.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk
Další články
Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano
Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické …
AKTUÁLNĚ
Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky
Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž …
SPORT
Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun
Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem
Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, …
AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy
Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. …
KULTURA
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ

























